1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Büyükşehir'in Tekvando başarısı
Büyükşehir'in Tekvando başarısı

Büyükşehir'in Tekvando başarısı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor, İzmir'de düzenlenen 2.Uluslararası Çiğli Belediyesi Tekvando Şampiyonası'nda 1 ikincilik ve 1 beşincilik kazandı.

A+A-

16 - 18 Kasım tarihlerinde İzmir'de düzenlenen ve Çiğli Belediyesinin organize ettiği 2.Uluslararası Tekvando Şampiyonası'na ,8 ülkeden toplam 2 bin sporcu katıldı.

8 ÜLKEDEN 2 BİN SPORCU

Turnuvaya Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor yıldız erkekler ve kadınlar kategorilerinden  bir erkek bir kadın olmak üzere iki sporcuyla organizasyonda yer aldı. Yıldız erkekler kategorisinde 33 kiloda yarışan Rohat Kömürcü ilk beş maçını kazanarak final maçı oynamaya hak kazandı.Final maçında rakibine yenilen Kömürcü buna rağmen ikinciliği elde edip gümüş madalyanın sahibi oldu.

'AMAÇ DAHA FAZLA SPORCU'

Yıldız kadınlar kategorisinde 51 kiloda tatemiye çıkan Kiyan Batgi ise ilk iki maçını kazanarak çeyrek finalle çıktı.Çeyrek finalde rakibine yenilen Batgi, beşincilik elde  etti.Sporcuların antrenörleri Recep Yavaş ve Nesip İçli ,tekvando çalışmalarıyla ilgili olarak 2013 yılı Ocak ayında başlayacak olan maçlara hazırlık yaptıklarını,amaçlarının turnuvalara daha fazla sporcuyla katılıp daha büyük başarılar elde ederek , kenti ve kulüpleri olan Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'u en iyi şekilde temsil etmek olduğunu dile getirdiler.