1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Büyükşehir'in centilmenliği Karadeniz basınında
Büyükşehir'in centilmenliği Karadeniz basınında

Büyükşehir'in centilmenliği Karadeniz basınında

Spor Toto 3. Lig 1. Grup 29. Hafta karşılaşmasında kendi evinde Beşikdüzüspor'u ağırlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un rakip takıma maç öncesi ve sonrası gösterdiği yakın ilgi Karadeniz basınında da geniş bir yer buldu.

A+A-

3. Ligden 2.Lige çıkmak için gün sayan Sarı-Kırmızılılar bu sezon gösterdiği sportif başarısının yanında rakiplerine fair-play ruhu çerçevesinde yaklaşımı da takdir topluyor. İki hafta önce sahasında Karadeniz ekibi Beşikdüzüspor'u ağırlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor rakibine gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı Diyarbakır ve Trabzon kentleri arasında dostluk köprüsünün oluşmasına neden oldu. Karadeniz'de bölgesel olarak yayın yapan Takka ve Günebakış gazetelerine açıklamalarda bulunan Beşikdüzüspor Kulüp Başkanı Cengiz Karadeniz Diyarbakır'a ayak bastıkları andan itibaren Belediyespor Kulüp Başkanı Av. Metin Kılavuz ve yöneticileri kendilerini çiçeklerle karşıladıklarını, yine kendilerini hiçbir dakika yalnız bırakmadıklarını yönetici ve sporseverlerin gösterdikleri misafirperverliği asla unutmayacaklarını ve bundan dolayı da kendilerine ayrı ayrı teşekkür ettiğini söyledi.

Karadeniz, iki yıldan beri 3. Lig'de mücadele ettiklerini gittikleri bazı deplasmanlarda kulüplerini taşla sopalarla karşılamalarına rağmen, kendilerinin ve Diyarbakır ekibinin şiddetle puana ihtiyacı olmasına rağmen maçta herhangi bir sıkıntının yaşanmadığını takımlarının karşılaşmayı 3-0 kaybetmesine rağmen müsabakanın oldukça centilmence geçtiğini söyledi. Her deplasmanda bu konuk severliği görebilmeyi dilediklerini ifade eden Karadeniz Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un 2. Ligi büyük ölçüde garantilemesine rağmen bütün maçlarına as kadroyla çıktığını ve sahada tüm güçleriyle mücadele ettiklerini söyledi. Verdikleri dürüst mücadeleden dolayı bulundukları yeri sonuna kadar hak ettiklerini ifade eden Karadeniz bundan sonra da aynı mücadeleyi sürdüreceklerini gönülden inandıklarını ve Büyükşehir'e 2. Lig'de başarılar dilediğini belirtti.

Kılavuz: Spor empatidir

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un Trabzon ekibi Beşikdüzüspor arasında oluşan kardeşlik köprüsünü değerlendiren kulüp başkanı Av. Metin Kılavuz “Daha önce dile getirdikleri gibi kendileri için sportif başarı ne kadar önemliyse centilmenlik de o derecede önemlidir. Bize göre spor  barıştır, kardeşliktir, birbirine dokunmadır, empatidir ve tanışmadır. Amed kenti  barışın ve  kardeşliğin başkentidir. Bu anlamda spor aracılığıyla fair-play ruhuyla Karadeniz Horonu, Ege Zeybeği ile Amed Halayını yeşil sahalarda bir araya getirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT