1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Büyükşehir'e tribün müjdesi
Büyükşehir'e tribün müjdesi

Büyükşehir'e tribün müjdesi

DİYARBAKIR- Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta yer alan Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un Seyrantepe'deki tesislerinde yer alan ek tribün çalışması tamamlandı.

A+A-
Tribün kapasitesi 5 bine çıkarılırken, saha zemini için de çalışma yapılıyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un maçlarında yaşanan tribün sorunu aşılırken, yeni tribünler 2014-2015 sezonuna hazır hale getirildi.
 
Seyrantepe Spor Kompleksi içinde yer alan ve Büyükşehir Belediyespor'un hem maçlarını oynadığı hem de idmanlarını yaptığı sahanın seyirci kapasitesi 5 bine çıkarılarak sporseverlerin çilesine son verildi. 
 
Mülkiyeti Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nde olan ve Büyükşehir Belediyespor'un kiralık olarak kullandığı tesiste daha önce sadece iki tribün hizmet verirken, tribünlerinin kapasitesi yeterli olmadığı için kulübün talebi üzerine Spor Genel Müdürlüğü geçen sezon kale arkasına tribün yapılması için ödenek çıkardı.
 
Sezon sonunda başlayan çalışmalar tamamlanırken, bin 500 seyirci kapasiteli kale arkası ek tribünü ile beraber tesisteki seyirci kapasitesi 5 bin kişiye çıkarıldı. Bu gelişmeden sonra maçlarda yaşanan kapasite sorunu önemli ölçüde aşıldı. Bu arada saha zeminin yaz sıcağında iyi korunmadığı için bazı bölümlerinin yandığı ifade edilirken, zeminin yeni sezona yetiştirilmesi için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Saha personeli, bozulan bölümlere kum takviyesi yaparken, akşam saatlerinde ise sulama yapılıyor.
 
(HA-YRT-DG-S)

HABERE YORUM KAT