1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Büyükşehir'e Stad şoku
Büyükşehir'e Stad şoku

Büyükşehir'e Stad şoku

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un maçlarını Atatürk Stadı'nda oynamak için yaptığı başvuruya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nden olumsuz yanıt geldi.

A+A-
DİYARBAKIR - Talebi değerlendiren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile TFF “Sahanın zemini her hafta maç kaldırmaz” yanıtını verdi.
 
Yıkılması gündemde olan Diyarbakır Atatürk Stadı'na Diyarbakırspor'dan sonra kentin diğer takımı Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un da talip olması yetkilileri düşündürüyor.
 
50 yıllık stadın drenajı 24 yıldan beri yenilenmediği için son yıllarda zemin kullanılamaz hale gelirken, TOKİ ise Gençlik ve Spor Bakanlığı aracılığı ile Spor Genel Müdürlüğü'ne baskı yaparak, yıkıma hazırlık için stadın bir an önce tahliye edilerek spor müsabakalarına kapatılmasını istiyor. Ancak Diyarbakırspor'un maçlarını oynayabileceği başka stat olmadığı için valilik devreye girerek yeni stat yapılana kadar Atatürk Stadı'nın kullanmaya devam edilmesini isteyip bu yönde karar verildi.
 
Kayapınar'da yapılacak yeni stat karşılığında TOKİ'ye devredilen stada Büyükşehir Belediyespor da talip oldu. Kulüp yönetiminin TFF ve ilgili kurumlara bu yönde başvuru yaptığı belirtilirken, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile TFF, ”Drenajı yapılmayan zemin her hafta maç oynamaya müsait değil. İki haftada bir yapılan maçlarda bile ciddi sorunlar olurken, haftada bir maç yapılması halinde tamamen kullanılamaz hale gelir” diyerek karşı çıktı.

HABERE YORUM KAT