1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Büyükşehir'den yaz okulları
Büyükşehir'den yaz okulları

Büyükşehir'den yaz okulları

DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan ve binlerce çocuğun çeşitli spor branşlarında eğitim alacağı yaz spor okullarının kayıt işlemleri başladı.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürlüğü, öğrencilerin isteklerine cevap verecek nitelikte branşlarla geliştirdiği yaz spor okulları programına devam ediyor.

Diyarbakır'da ikamet eden 8-15 yaş arası çocukların yaz tatillerini daha verimli şekilde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla yaz okulu programları başlatacaklarını bildirdi.

Çeşitli spor faaliyetleri ve sosyal aktivitelerin yer aldığı okullarda çocukların, tatillerini dolu dolu geçirmeleri planlanıyor. Futbol, basketbol, voleybol, satranç, halk oyunları, masa tenisi,tekvando ve kort tenisi branşlarda faaliyet gösteren yaz spor okulları 1 Temmuz 2014'te başlayacak ve Ağustos ayının sonuna kadar devam edecek.

Yaz spor okulları kayıtları kayıt yapmak isteyen çocuklar velileri ve sağlık raporuyla birlikte 9-20 Haziran 2014 tarihleri arasında Sümerpark Ortak Yaşam Alanı Spor Şube Müdürlüğü'ne başvuru yapabilir. Yaz spor okullarına kayıt yapan tüm çocuklara Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından spor malzemeleri dağıtılacak. Ayrıca çocuklar eğitim dönemi boyunca servis imkanından da yararlanacak.


(BE-YRT-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT