1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Büyükşehirden 'nasıl ilaçlama yapılır' eğitimi
Büyükşehirden 'nasıl ilaçlama yapılır' eğitimi

Büyükşehirden 'nasıl ilaçlama yapılır' eğitimi

Baharın gelmesiyle birlikte ilaçlama çalışmalarına başlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, merkez ve dış ilçe belediyelerin personeline nasıl ilaçlama yapılacağına dair eğitim verdi.

A+A-
Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Büyükşehir Tiyatro Salonu'nda ilaçlama çalışmaları ile ilgili eğitim semineri düzenlendi.
 
Seminere, Genel Sekreter Fethi Suvari, Veteriner ve Halk Sağlığı Şube Müdürü Muhsin Uyanık ile İlaçlama Birimi Sorumlusu Abdulkadir Korkutata başta olmak üzere 4 merkez ilçe ve 13 dış ilçenin ilaçlama birimlerinin sorumluları ile çalışanları katıldı.
 
Seminerin açılışında konuşan Veteriner ve Halk Sağlığı Şube Müdürü Muhsin Uyanık, bugünden itibaren ilaçlama çalışmalarının hızla yürütüleceğini kaydederek, değişen belediye yasasıyla birlikte kırsal alanlarda da ilaçlamanın belediyeler tarafından yapıldığını hatırlattı.
 
Uyanık, kırsal alanlar ve şehir merkezi için gerekli bütün hazırlıkların tamamlandığını, ilaçlama çalışmalarına başlandığını belirtti.
 
'Planlamalara uyulmalıdır'
 
Fethi Suvari ise çalışma ekiplerini iş elbiseleriyle gördüğü için çok mutlu olduğunu, bunun hem çalışanların hem de çalışmaların motivasyonunu göstermesi açısından önemli olduğunu ifade etti. “Daha profesyonel bir müdahale yapabilmemiz için tecrübeli bir yönetimimiz var. İlk defa bu işi yapmıyoruz. Ekiplerimiz nereye nasıl müdahale etmesi gerektiğini biliyor. Yıllardır bu işi yapıyoruz ve başarılıyız. 13 dış ilçemiz bize katıldı.
 
Yükümüz biraz daha ağırlaştı ama bunun altından kalkacağız” diyen Suvari, halkın ilaçlama ekiplerinden beklentisi olduğunu, bu beklentilerin de karşılanacağını vurguladı.
Planlamalara uyulması ve bunun dışına çıkılmaması yönünde uyarıda bulunan Suvari, “Planımızın uygulanması başarımızdır” diye konuştu. Kent merkezinde inşaat sahalarının da gözden kaçırılmaması gerektiğini vurgulayan Suvari, oralardan doğacak bir sorunun bütün şehri etkileyeceğini ve gerekli müdahalelerin bu nedenle zamanında yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.
 
17 ilçe belediyenin ilaçlama birimi çalışanları ve sorumluları katıldı
 
Konuşmaların ardından İlaçlama Birimi Sorumlusu Abdulkadir Korkutata tarafından eğitim verildi. Eğitimde, zararlı canlılardan doğan hastalıklara değinilerek, ilaçlamanın nasıl yapılacağını üzerine detaylı bilgi verildi. İlçe belediyelerin ilaçlama birimi çalışanlarının büyük ilgi gösterdiği eğitimin ardından ilaçlama çalışmalarına devam edildi.
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT