1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Büyükşehir’den İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi
Büyükşehir’den İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Büyükşehir’den İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Mardin Büyükşehir Belediyesi, ağır ve tehlikeli iş kollarında çalışan personele yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” programı kapsamında, itfaiye personelline eğitim verdi.

A+A-

Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü tarafından Belediyenin ağır ve tehlikeli iş kollarında görev yapan personelle yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” programları düzenlenecek.

İlk eğitim programı Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde çalışan personellere yönelik düzenlendi.

Eğitim, İş Sağlığı Uzmanları Ömer Doyan, Mehmet Sıdık Kıyar ve Büyükşehir Belediyesi İş Yeri Hekimi Dr. Mehmet Şerif Demir tarafından verildi.  

Slayt gösterimi eşliğinde verilen eğitim programında, iş güvenliği eğitimi, ilk yardım ve iş sağlığı konuları anlatıldı. Ayrıca personelle çalışma esnasında uyulması gereken kuralar ile olası kaza durumlarında yasal hakları konularında da bilgi verildi. 

“İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim” programı 29 Temmuz Cuma günü Fen İşleri Daire Başkanlığı personelline yönelik devam edecek.  Ayrıca eğitim programına dahil olan personellere uygulanacak yazılı sınav sonrası sertifika verilecek.

 “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim” programı hakkında bilgi veren İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürü Deniz Araç, çalışma sırasında olası kaza durumlarını önlemek ve ya da yaşanan kazalarda tedbirleri masumum düzeye çıkarmak için böyle bir eğitim programına gereksinim duyduklarını söyledi. Araç, eğitim sonrası personellin iş verimini görmek ve daha güvenli, sağlıklı çalışmaya teşvik etmek için 3 ya da 4 ayda bir denetlemelerin olacağını söyledi.

Araç,  şu an verilen eğitimin bilgi amaçlı olduğunu ancak 3 ay sonra daha detaylı ve uygulamalı eğitim vereceklerini söyledi.