1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Büyükşehir'den ihtiyaç sahibi aileye yardım paketi
Büyükşehir'den ihtiyaç sahibi aileye yardım paketi

Büyükşehir'den ihtiyaç sahibi aileye yardım paketi

Mardin Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı nedeniyle başta Nusaybin’li aileler olmak üzere ihtiyaç sahibi 12 bin 504 aile için yardım paketleri hazırladı.

A+A-

Gıda Bankası aracılığıyla zorunlu olarak evlerini terk eden Nusaybin’li ailelerle yardım dayanışmasını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetleri Daire Başkanlığı, Ramazan ayı nedeniyle 11 bin 504 Nusaybin’li aile olmak üzere Mardin merkez ve ilçelerinde ihtiyaç sahibi 12 bin 504 aileye ulaştırmak üzere yardım paketleri hazırladı. 
Sosyal Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan saha çalışması sonucu Artuklu ilçesinde 5234, Midyat'ta 2520, Dargeçit’te 700 ve Kızıltepe'de 3050 olmak üzere 11 bin 504 Nusaybinli aile için hazırlanan yardım paketleri belediye personelli tarafından evlerinde teslim edilecek. Yardım paketlerin içinde bulgur, pirinç, fasulye, şeker, çay, yağ, salça, makarna ve benzeri gıda malzemeleri bulunuyor. 
 
Nusaybin’li ailelere yönelik ortalama 15 günde bir gıda yardımında bulunan Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı nedeniyle hazırladığı yeni yardım paketleri ailelere ulaştırmaya başladı. 

Ayrıca, kent merkezi ve ilçelerde tespit edilen bin ihtiyaç sahibi aileye de yardım paketlerin ulaştırılması için çalışma başlatıldı. 
 

HABERE YORUM KAT