1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Büyükşehir'den destek çağrısı
Büyükşehir'den destek çağrısı

Büyükşehir'den destek çağrısı

DİYARBAKIR- Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta Play-Off'a kalan Büyükşehir Belediyespor, hem kendi takımlarına hem de Diyarbakırspor'a sahip çıkılmasını istedi.

A+A-

Diyarbakır'daki profesyonel takım sayısının artması gerektiği vurgulanan açıklamada, 0-24 yaş gurubu 500 binin üzerinde genç nüfusu bulunan kentte profesyonel kulüplerin sayısının çoğalması gerektiğine inanıldığı belirtildi.

Açıklamada, “Şu anda kentimiz 2 profesyonel takımla temsil edilmektedir. Bu sayının çok daha fazla olması, hatta 5-6 olması gerektiğine inanıyoruz.

Şehrimizin bütün sporseverlerinin Play-Off'a kalan 2 takımımızın etrafında kenetlenmesi doğru bir anlayış ve yaklaşım olacaktır. Kulüplerimizi kamplaştıran gruplaştırıcı yaklaşımın bu kente hiçbir getirisi olmayacaktır. Herkesin dayanışma duygularıyla kentin başarılarında buluşması önemlidir” denildi.

“HER İKİ TAKIM DA DESTEKLENMELİ”

Halkın Play-Off'a kalan iki takımı da desteklemesinin kentin yararına olduğu dile getirilen açıklamada bazı uyarılara da yer verildi. Açıklama şu sözlere yer verildi:

“Sorumluluğumuzun bilincinde olan bir yönetim anlayışıyla, son günlerde geliştirilen suni tartışmaların ve ayrıştırıcı provakatif söylemlerin içerisinde olmadığımızı belirtmek isteriz.

Gün şehrimizin değerlerini yüceltme ve değerlerine değer katma günüdür. Spor bileşenlerini kamplaştıran, ötekileştiren ve ayrıştıran anlayışları red etme günüdür. Her iki takımımız da desteklenmelidir.”

(HA-YRT-DG-S)

HABERE YORUM KAT