1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Büyükşehir'den çocuklara dev spor hizmeti
Büyükşehir'den çocuklara dev spor hizmeti

Büyükşehir'den çocuklara dev spor hizmeti

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'na bağlı Spor Müdürlüğü'nün koordinasyonunda bu yıl 8-14 yaş arasında yüzde 41'i yani 561 kız çocuğu olmak üzere toplam 1349 çocuk ücretsiz Yaz Spor Okulu'na kaydı yapıldı.

A+A-

2 koordinatör, 24'ü gönüllü 26 antrenör futbol, voleybol, basketbol, halk oyunları, satranç, masa tenisi, tenis (kort), atletizm ve tekvando dallarında çocuklara eğitim veriliyor. Sportif faaliyetler Büyükşehir Belediyesi Şilbe Spor Tesisleri, Yeniköy Halı Saha, Bağlar Belediyesi Spor Salonu, Parkorman Tenis Kortu, Sümerpark Ortak Yaşam Kampusu'nda yürütülüyor.

İki buçuk ay sürecek Yaz Spor Okulları'nda çocuklara alt üst forma, şapka verildi. Servis hizmetinin de sunulduğu Yaz Spor Okulları'nda çocuklara kek ve meyve suyu da ikram ediliyor. Sezon boyunca sporun yanı sıra çocuklara toplumsal cinsiyet ve sağlık, beslenme, iletişim ve öfke kontrolü gibi alanlarda eğitimler verilecek.

Yaz Spor Okulları'na devam eden çocuklar ayrıca gezi, piknik ve sinema gibi sosyal etkinliklere götürülecek. Sezon, bir spor şenliği ile sona erecek.

Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün de destek verdiği çalışmada, alanında iyi olan çocuklar Kulübün altyapısına kazandırılacak.

HABERE YORUM KAT