1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Büyükşehir'den 'Çakma' tepkisi!
Büyükşehir'den 'Çakma' tepkisi!

Büyükşehir'den 'Çakma' tepkisi!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Yönetiminden sert açıklama.

A+A-

Son günlerde gündeme gelen isim değiştirme tartışmalarına Yeni Diyarbakırspor'dan gelen Çakma yakıştırmalarına karşılık, 1968  Diyarbakırspor'dan sonra Büyükşehir Belediyespor yönetimide çok sert cevap verdi.

Kulüp Yönetiminden yapılan açıklamada: "Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor camiası olarak, son günlerde spor camiasında yaşanan tartışmaları yakından takip etmekteyiz.

BU KENT 5-6 TAKIMIDA KALDIRIR

Kulüp olarak bu güne kadar kişiler ve kurumları hedef alan hiçbir açıklamada bulunmadık.
Biz gelişmelere anlayış bazında yaklaşım göstermekteyiz.Temel amacımız Şehrimizde doğru bir spor kültürü ve ahlakının yaşamsallaşmasıdır..Kurumsal yeterlilik inşasını tamamlamış,öz gelir kaynaklarını oluşturmuş,sürdürülebilir başarıları önemseyen ve sporu toplumun bir yaşam biçimi haline getirmeyi hedeflemekteyiz. 0-24 yaş gurubu 500 binin üzerinde genç nüfusu bulunan şehrimizde profesyonel kulüplerin sayısının çoğalması gerektiğine inanıyoruz..Şu anda Kentimiz 2 profesyonel takımla temsil edilmektedir.Bu sayının çok daha fazla olması, hatta 5-6 olması gerektiğine inanıyoruz.

Şehrimizin bütün sporseverlerinin Play-Off'a kalan 2 takımımızın etrafında kenetlenmesi doğru bir anlayış ve yaklaşım olacaktır.

KURUMLARA KARŞI PSİKOLOJİK SAVAŞ

Kulüplerimizi kamplaştıran gruplaştırıcı yaklaşımın bu Kente hiçbir getirisi olmayacaktır. Herkesin dayanışma duygularıyla Kentin başarılarında buluşması önemlidir.
Son dönemlerde Halkın Kurumlarına ve değerlerine karşı psikolojik savaş söz konusudur.Şu unutulmamalıdır ki,8 bin yıldır yaşamın kesintiye uğramadığı Diyarbakır Kalesi ve insanı bütün olumsuzluklara karşı oyunlara gelmeyecek ve dimdik ayakta kalacaktır.
Kulübümüz her zaman Halkın değerlerine bağlıdır ve öylede kalacaktır.Halktan gelen her türlü talebi kendi talebi olarak görecektir.Takımların isim,tüzük ve yönetim değişiklikleriyle ilgili tartışmaları da bu paralelde yürütecektir.Üyeleriyle birlikte kongrelerinde oluşturacağı Demokratik işleyiş ve platformda her türlü çalışmayı Kentin talepleri doğrultusunda yürütme hakkına sahiptir.

AYRIŞTIRICI, PROVAKATİF VE SUNİ TARTIŞMALAR

Sorumluluğumuzun bilincinde olan bir Yönetim anlayışıyla,son günlerde geliştirilen suni tartışmaların ve ayrıştırıcı provakatif söylemlerin içersinde olmadığımızı belirtmek isteriz.
Gün Şehrimizin değerlerini yüceltme ve değerlerine değer katma günüdür.
Spor bileşenlerini kamplaştıran,ötekileştiren ve ayrıştıran anlayışları red etme günüdür.
Spor kamuoyunun bu konularda sağduyu ile davranacağına olan inanç ve umudumuzla, Şehrimizin her 2 takımına da Playoff' ta başarılar diliyoruz.
Saygılarımızla.
 

HABERE YORUM KAT