1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Büyükşehir'den büyük bir hizmet daha..
Büyükşehir'den büyük bir hizmet daha..

Büyükşehir'den büyük bir hizmet daha..

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nden Sosyal güvencesi olmayan vatandaşa ücretsiz sağlık hizmeti verecek olan Sağlık Merkezi Açılıyor.

A+A-
Sağlık karnesi, yeşil kart gibi herhangi bir sağlık güvencesine sahip olmayan yurttaşların gidebileceği, ücret talep etmeden sağlık hizmeti verecek olan İ. Halil Kaya Ana-Çocuk Sağlığı Merkezi hizmete giriyor. Şehitlik semtinde 3 katlı olarak inşa edilen İ. Halil Kaya Ana- Çocuk Sağlığı Merkezi’nde bir ambulans, bir gezici sağlık otobüsü, doktor, laborant, hemşire, röntgen teknikleri ve sağlık memurlarından oluşan 30 personeli ile ücretsiz hizmet verilecek.
Sağlık Merkezi’nde poliklinik, acil poliklinik, ana-çocuk sağlığı, mamografi ve röntgen, gezici sağlık araçları ile sağlık taramaları, sünnet etkinlikleri ve şölenleri, aşı, laboratuar, evde sağlık eğitimi, ambulans ve hasta nakil gibi hizmetler sunulacak.

Dernek ve dergiden yapılan açıklamada, "Duyurularımızda son katılım tarihi olarak 15.08.2008 gösterilmiştir. Katılımın az olması bu yarışmanın iptal edilmesini gerektirdiğinden iptal karar 24.07.2008 gün 22 sayılı Merkez Yönetim Kurulu kararı ile alınmıştır. İlgililere üzüntü ile duyururuz." denildi.Polisin, kendisini tanımasını ve farklı bir gözle görmesini sağlayacak olan yarışmada, ilk beşe girenlere sırasıyla 5 bin, 3 bin, 2 bin, bin 500 ve bin YTL ödül verilecekti.