1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Büyükşehir’den amatör spor kulüplerine yardım
Büyükşehir’den amatör spor kulüplerine yardım

Büyükşehir’den amatör spor kulüplerine yardım

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentteki 39 amatör spor kulübüne nakdi yardımda bulundu.

A+A-

Amatör spor kulüplerinin lige katılım paylarını ödemesini sağlamak amacıyla yapılan yardım töreninde konuşan Eş Başkan Fırat Anlı, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin "kimsesi olmayanların kimsesi” olduğunu söyledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü, spor kulüplerinin lige katılması için amatör spor kulüpleriyle dayanışma töreni düzenleyerek, 39 amatör spor kulübüne nakdi yardımda bulundu.

Sümerpark Ortak Yaşam Alanı Cep Sineması Salonu’nda düzenlenen dayanışma törenine, Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Remzi Dayan, amatör spor kulübü başkanları, il temsilcileri ve sporcular katıldı.

Dayan teşekkür etti

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Sevinç’in ardından konuşan ASKF Başkanı Remzi Dayan, Büyükşehir Belediyesi’ne amatör spor kulüplerinin lige katılım paylarını ödemesinden dolayı teşekkür etti. Dayan, Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı'nın kendileri için bir şans olduğunu dile getirdi.

‘Büyükşehir kimsesi olmayanın kimsesidir’

Katılım paylarının amatör spor kulüpleri için önemli bir stres kaynağı olduğunu belirten Eş Başkan Fırat Anlı, “Kurumu olmayanların, kimsesi olamayanların kimsesi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'dir. Diyarbakır barışın başkenti bir şehirdir. Diyarbakır sporun da kardeşliğin de başkenti olacaktır. Bizde bu halkın iradesinin bileşkesi olarak, 15 bin kilometrekarelik Diyarbakır toprağında, 17 ilçemizle bir milyon 700 bin insanımızla birlikte başarılı olacağız.” diye konuştu.

‘Halkın iradesine saygılı olalım’

Kayyum atama tartışmalarına da değinen Anlı, iradeyi halktan aldıklarını, sandıkla bu iradeyi teslim edene kadar da kesintisiz ve ısrarla halkın verdiği görevi yerine getireceklerinin altını çizdi. Anlı, “Bunun altını ısrarla bir kez daha çiziyorum. Milli iradeye saygılıysak, halkın sandıkla belirlediği yönetimlere saygılıysak, eğer 15 Temmuz’da yaşananların bir meşruiyet tartışması sonucunda ortaya çıktığını görmeyecek kadar gözlerimiz ve kulaklarımız işlemez halde değilse, buradan bir kez daha sesleniyoruz: Bu iradeye hep birlikte saygı duyalım. Bir dahaki seçim geldiğinde herkes gelir, burada projelerini anlatır, bu halkın gönlünü, iradesini temsil etme arayışı içerisine girer ve bu şekilde biz yolumuza devam ederiz. Bunun dışındaki yol ve yöntemler geçmişte denendi. Bizde bunların tecrübesini acı tatlı yaşadık. Birbirimizi bir daha sınamaya gerek olmadığını düşünüyoruz." dedi.

‘Hep birlikte başaracağız’

Spor camiasının bütün zorluklara rağmen başaracağına inandığını vurgulayan Anlı, Amedspor ve Diyarbakırspor’a başarılar diledi. “Bizim ilkesel bir tutumumuz var. O da şudur: Yoksulun yanındayız, yaşlının yanındayız, hastanın yanındayız, kadının yanındayız, engellinin yanındayız, kimsesizin yanındayız.” diyen Anlı, profesyonel ligde kimi imkan ve kaynakları olan kulüplerden daha fazla amatör spor kulüpleri ve sporcuların yanında olduklarını, olacaklarını sözlerine ekledi. Konuşmaların ardından kulüplere dayanışma amaçlı yardım dağıtımı yapıldı.

HABERE YORUM KAT