1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Büyükşehir'de yenilenebilir enerji kaynakları eğitimi
Büyükşehir'de yenilenebilir enerji kaynakları eğitimi

Büyükşehir'de yenilenebilir enerji kaynakları eğitimi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı, daire başkanları ve birim müdürlerine yönelik yenilenebilir enerji kaynakları ile ilgili farkındalık eğitimleri programı başlattı.

A+A-
Güneş Evi'nde yapılan ve çevreci bir bakış açısı kazandırmayı hedefleyen eğitim çalışmaları Güneş Evi Müdürü Mehmet Emin Vural tarafından veriliyor.
 
Her hafta çarşamba günü iki saat süren eğitime katılım ise oldukça yüksek. Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları ve müdürlerden oluşan gruplar büyük bir hevesle derslere katılıyorlar.
 
Eğitim çalışmasında yenilenebilir enerji kaynakları ve küresel ısınma ile geniş bilgiler yanında kendi enerjisini kendisi üreten Güneş Evi hakkında da açıklayıcı bilgiler aktarılıyor. Eğitim çalışmasında dünyada ve Türkiye'de doğal kaynaklar, doğal kaynakların doğal yollarla enerjiye dönüşümü, doğal yollarla elde edilmeyen enerjinin çevreye verdiği tahribat anlatılıyor. Diğer yandan güneşlenme oranı bakımından dünyanın en şanslı ülkelerinden biri olan Türkiye'de yenilenebilir enerji kaynaklarına dair bilgiler verildi.
 
Eğitim çalışması önümüzdeki haftalarda da devam edecek.
 
(Diyarinsesi.org BB)

HABERE YORUM KAT