25 Ekim 2016 Salı
 • Diyarbakır18 °C
 • İstanbul15 °C
 • Ankara6 °C
 • Antalya22 °C
 • İzmir17 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,916
  %0.56
 • Dolar
  3,0719
  %-0.40
 • Euro
  3,3449
  %-0.29

Büyükşehir'de İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Büyükşehir'de İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

04 Haziran 2013 Salı 18:21

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nde Daire Başkanları, İSG Uzmanları, kurum hekimi ve çok sayıda personelin de katılımıyla İş Sağlığı ve Güvenliği toplantısı düzenlendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM) tarafından yürütülen "Mahalli İdare Çalışanlarına İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim ve Uygulama Projesi" kapsamında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nde eğitim semineri verildi.

Teknik çalışmalar yürütmek üzere Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ziyarette bulunan İş Güvenliği Uzmanı Mustafa Özesen, Eğitim Uzman Yardımcıları Derya Koçak,  Burak Dayan, Ekrem Çakmak, Büyükşehir Belediyesi'nin Daire Başkanlıklarına bağlı olarak yürüttüğü faaliyetler hakkında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şahin Elkaan'dan bilgi aldı.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığına bağlı Eğitim Şube Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Daire Başkanlığına bağlı İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi tarafından organize edilen ziyaret kapsamında, Belediye ve DİSKİ'nin çalışma alanlarına bağlı olarak çalışma sahaları analiz edilecek ve yürütülen faaliyetler hakkında bilgi toplanacak. Toplanılan bilgiler  iş sağlığı ve güvenliği açısından uygun çalışma ortamının analizinde değerlendirilecek.   

Bu proje kapsamında ÇASGEM, Mahalli İdareler, Üniversiteler, Sendikalar ve Bakanlığın ilgili birimlerinin katılımıyla mahalli idarelerin faaliyet alanları dikkate alınarak iş sağlığı ve güvenliği alanında karşılaşılan problemler, çözüm yolları, alınması gereken önlemler, yanlış ve doğru uygulamalar irdelenecek.

Proje, belirlenecek mahalli idareler, üniversiteler ve sendikalar ile yapılan analiz ve çalıştay, 9 ilde mahalli idarelerde uygulanacak saha çalışmaları ile yurtdışı gözlemi sonucunda eğitim modüllerinin hazırlanmasını, ilgili taraflara dağıtılmak üzere iş sağlığı ve güvenliği kitapçığının hazırlanmasını ve akademisyenler ile yapılacak olan saha çalışmaları, anket ve mülakat çalışmaları doğrultusunda risk değerlendirme rehberinin hazırlanmasını içermektedir.

Eğitim modülleri, iş sağlığı ve güvenliği kitapçığı ve risk değerlendirme rehberi ile ulaşılan kesimin iş sağlığı ve güvenliğine yaklaşımları gelişecek, bilinç oluşması sağlanacak ve çalışma hayatında etkin olarak uygulamaya konarak iş kazaları ve meslek hastalıklarının en aza indirilmesine ve ülkemizin maddi ve manevi kayıplarının önlenmesine büyük katkı sağlayacak olan çalışma sonucunda;

Tüm ilgili tarafların kullanımına sunmak üzere; İş sağlığı ve Güvenliği Eğitim Modülü, İş Sağlığı ve Güvenliği El Kitapçığı, İş sağlığı ve Güvenliği Anket ve Mülakat Raporları, Mahalli İdarelere yönelik Risk Değerlendirme Rehberi hazırlanacaktır.

Okunma Sayısı : 8152
Ajanslardan İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Diyarinsesi.org editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Ajanslardan İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Diyarinsesi.org editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com