1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Büyükşehir Zabıta kaçak yapıları yıktı
Büyükşehir Zabıta kaçak yapıları yıktı

Büyükşehir Zabıta kaçak yapıları yıktı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı'na bağlı zabıta ekipleri kentte kaçak yapıları yıktı. Daire Başkanı Baran İpekyüz, kaçak yapılarla ilgili uygulamalarının süreceğini söyledi.

A+A-
Büyükşehir Belediyesi zabıtası kentte rant oluşturmak amacıyla yapılan kaçak yapılara karşı uygulamalarını sürdürüyor.
 
Mababad Bulvarı üzerinde bakkal ve çay ocağı olarak yapılan kaçak yapıyı yıkan zabıta, DSİ Bölge Müdürlüğü'ne yakın yerde de yine kaçak bir yapıyı yıktı. Zabıta önceki gün sabah erken saatlerinde Talaytepe'de ileride üzerine kat da atılacak şekilde inşa edilen kaçak yapıyı yıktı. Yaklaşık 50 zabıta ile iş makinelerinin de görev aldığı yıkımda polis ekipleri de hazır bulundu. Kaçak yapı sahibi av tüfeği ile yıkımı engellemek için geldi, ancak daha sonra tüfeğini yere vurduğu gözlendi. Kaçak yapı iş makineleri tarafından yıkıldı, yapının bir süredir ahır olarak da kullanıldığı belirlendi.
 
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Baran İpekyüz, tespit ettikleri kaçak yapıları üst yazı ile ilçe belediyelerine bildirdiklerini söyledi. İpekyüz, kent genelinde kaçak yapılara yönelik uygulamalarının devam ettiğini belirterek, yıkımları ilçe belediyeleri ile koordinasyon oluşturarak gerçekleştirdiklerini kaydetti. 

HABERE YORUM KAT