1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Büyükşehir yeni yıldızlarını arıyor
Büyükşehir yeni yıldızlarını arıyor

Büyükşehir yeni yıldızlarını arıyor

DİYARBAKIR - Spor Toto 2.Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un futbolcu seçmeleri start aldı.

A+A-
Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un futbolcu seçmelerine sıcak havaya rağmen gösterilen ilgi mutlu etti. Genç sporcu adaylarının yanı sıra sporcu aileleri, kulüp yöneticileri ve spor adamlarının da izlediği seçmeler sonunda beğenilen sporcularla sözleşme imzalanacak.
 
Genç sporcu adaylarının yanı sıra sporcu aileleri, kulüp yöneticileri ve spor adamlarının da izlediği seçmeler sıcak havaya rağmen kıran kırana mücadelelere sahne oldu. Genç sporcular, antrenörlerin gözüne girebilmek için kıran kırana mücadele etti. Antrenörler, gençleri ayrı takımlara ayırarak çift kale maç yaptırırken, sıcak nedeniyle zaman zaman çift kale maç durdurularak mola verildi. Profesyonel takım ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) organize ettiği Akademi Ligleri'nde mücadele edecek takımlar için planlanan seçmelerin Pazartesi günü son bulacağı belirtildi. Antrenör Ferhat Savaş, seçmelere hem il içinden hem de il dışından katılımlar olduğunu belirterek gösterilen ilgiden memnun olduklarını söyledi. Savaş, ”Bölgemizde çok sayıda genç yetenek olduğunu biliyoruz. Bunlar arasında en iyilerini tespit ederek kulübümüze kazandırmak istiyoruz. Bu seçmelerde amaç kendilerine bir fırsat tanıyıp önlerini açmaktır. Biz bu seçmeler ile bölgemizdeki yetenekli gençlere fırsat tanımak istedik. Oyuncuların fizik gücünü, futbol kabiliyetini ve çevikliğini ön planda tutan kriterleri belirleyeceğiz. Gençlerin ilgisinden ve mücadelesinden memnunuz. Burada seçilemeyenler de üzülmesin. Bu onların yetenekli olmadığı anlamına gelmez. Biz burada en elit olanları seçmeye çalışıyoruz” dedi.
(HA-AKK-S)

HABERE YORUM KAT