1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Büyükşehir ve Diyar Birleşmeye doğru
Büyükşehir ve Diyar Birleşmeye doğru

Büyükşehir ve Diyar Birleşmeye doğru

Spor Toto 3. Lig 1. Grup'ta mücadele eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Metin Kılavuz, Diyarbakırspor ile birleşmelerine sıcak baktıklarını söyledi.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Metin Kılavuz, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'nde basın mensupları ile bir araya geldi. Kulüplerin sürdürülebilir bir yapıya kavuşabilmesi için kalıcı ekonomik gelire sahip olması gerektiğini belirten Kılavuz, parası çok olanın iyi kulüp yöneticisi olacağı anlamına gelmeyeceğini ifade etti. Spor yöneticiliği bölümü mezunlarının kulüpleri yönetmesi gerektiğinin altını çizen Kılavuz, bu şartları oluşturmak gerektiğini kaydetti. Sezon öncesi Diyarbakırspor ile birleşme konusunun gündeme geldiğini, kendilerinin de bu çaba içerisine girdiğini aktaran Kılavuz, “O dönem isim tartışması bile başlamıştı. 'Diyarbekirspor olabilir mi?' diye. Biz buna çok sıcak da baktık. Fakat tüzel kişiliği devam eden ve devam etmek isteyen bir yönetime karşı bu ismi almayı etik bulmadık. Bu süreç devam edecektir. Diyarbakırspor bu kentin en önemli simgelerindendir. Ben de Diyarbakırspor taraftarıyım. Bu yıl biz şampiyon olacağız. Diyarbakırspor'da ligde kalacaktır. Birleşmeye kulüp olarak çok sıcak bakıyoruz. Ancak Diyarbakırspor üzerindeki hukuk süreç devam ediyor. O sonuçlandığı zaman elbette ki kamuoyu da bunu isterse biz buna hazırız. Takvimsel olarak sezon sonu gerçekçi görünüyor. Bu düşünceye sıcak bakıyoruz, uzağında değiliz” dedi.

“BAŞARIYI ENGELLEMEK İSTEYENLERE İZİN VERMEYİZ”
Takımın ligde oynadığı 13 maçtan 12 galibiyet ve bir beraberlik aldığını dile getiren Kılavuz, bu başarıyı engellemek isteyen bazı kişilerin İstanbulspor maçında provokatif girişimde bulunacağına dair duyumlar aldıklarını söyledi. Çok centilmen bir taraftara sahip olduklarını belirten Kılavuz, "Annemizin, eşimizin, kızımızın ve bayan arkadaşlarımızın maça gelmesini istiyoruz. Maçta küfür istemiyoruz. Bugüne kadar bunu başardık. Bu niyeti olan arkadaşlar maça gelmesin diyoruz. Umarım duyum doğru değildir. Ama biz böyle bir girişime de izin vermeyiz. Bu kulüp halkın takımıdır, böyle bir girişime izin vermeyiz. Tepkimiz de sert olur" şeklinde konuştu.