1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Büyükşehir tesisleri boşaltıyor
Büyükşehir tesisleri boşaltıyor

Büyükşehir tesisleri boşaltıyor

Bu sezon BAL liglerinde mücadele edecek olan Güneydoğu ekibinin kulüp binasında son dakika pürüzü.

A+A-

Diyarbakırspor'un son kalesi olarak kabul edilen Ali Gaffar Okkan tesisleri için Belediye'den boşaltma talebi geldi. Sorunlarla boğuşan yeni yönetim, bir başka sorun olarak kulüp binasının acilen boşaltma talebi ile şok yaşadılar.

Kulüp Başkanı Şeyhmus Şenyiğit'in önceki demeçlerinde kulüp binası ile ilgili "şu aşamada her hangi bir sıkıntı yok" açıklamasının üzerinden çok geçmeden Büyükşehir Belediyesi'nin kulüp binasının yarın boşaltılarak teslim edilmesi istendi.

Bu durum karşısında şok yaşayan yönetime, Belediye'den "isterseniz geçici olarak sizlere tesislerde iki oda tahsis edebiliriz" talebi ise kabul edilmedi.

Kapatılma aşamasına gelen Yeşil-Kırmızılı kulübün ayakta durabilmesi için Ali Gaffar Okkan Tesislerinin Diyarbakırspor'da kalması isteniyordu, Kulüp binası 1993 yılında dönemin Belediye Başkanı ve o dönem kulüp başkanlığını'da yürüten Turgut Atalay tarafından Diyarbakırspor için yaptırılmıştı. Büyükşehir Belediyesi ise bu tesislerin 5 yıllığına verildiğini, bununla ilgili yazışmaların ellerinde olduğunu açıklamıştı. Tesislerin devri için yürütmeyi durdurmak için kulüp çalışanları buranın Diyarbakırspor için 49 yıllığına verildiğini gerekçe göstererek itiraz etmişlerdi, Büyükşehir Belediyesi davayı kazanarak, kulübün boşaltılması için kongre sonuna kadar izin vermişti.

Geçtiğimiz sezon şampiyon olarak Spor Toto 2.Ligine yükselen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesispor'a verilmesi öngörülen tesisler için gözler Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'de. Büyükşehir Belediyespor için yaptırılan tesislerin ise 2 ay sonra tamamlanacağı öğrenildi.

Diyarbakırspor Taraftarları Dernekler Birliği karara tepki göstererek, "Gerekirse Şilbe'de çadır kuracaklarını belirterek, sahipsizliğe isyan ettiler. Kulüp yönetiminin önümüzdeki hafta Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i ziyaret ederek durumu kendisine anlatıp tesislerin Diyarbakırsporun yaşatılması için çok önemli olduğunu belirterek destek isteyecekler. Bu görüşmeden çıkacak sonuca göre Kulüp Binasının kaderi belli olacak.

BU HABER SADECE DİYARİNSESİ.ORG'DE

NOT: Haberlerimizi kaynak göstererek kullanabilirsiniz. Haberin 1-2 kelimesi ile oynayarak haber (Ç) almak doğru ve ahlaklı bir durum değildir... Saygılaırmızla.

HABERE YORUM KAT