1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Büyükşehir Koşusu’nun birincisi Elbi oldu
Büyükşehir Koşusu’nun birincisi Elbi oldu

Büyükşehir Koşusu’nun birincisi Elbi oldu

Diyarbakır Hipodromu’nda düzenlenen Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu’nu 6 yaşındaki Elbi adlı safkan at kazandı.

A+A-

Atın sahibi Halil Ünlü ödülünü Eş Başkan Vekili Ayşe Serra Bucak’tan aldı.Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu, Mardin yolu üzerinde bulunan Diyarbakır Hipodromu’nda gerçekleştirildi.

Koşuyu, Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Vekili Ayşe Serra Bucak ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Sevinç de takip etti.

Jokey Mehmet Avşar idaresindeki 6 yaşındaki İngiliz safkan Elbi, kum pistteki 1900 metre mesafeli günün 7’inci yarışını, 2.04.17’lik bitiş derecesiyle tamamladı. Toplam 10 İngiliz safkanın katıldığı koşuda, ikinciliği jokey Mehmet Ünlü idaresindeki Ebu Emir elde ederken, yarışın üçüncüsü Merd Beyim adlı safkan, dördüncüsü ise Gıfted Akay oldu. Koşuda birinci olan Elbi isimli safkan ödül olarak 38 bin 500 TL’nin sahibi oldu.

Yarışın ikincisi 15 bin 400 TL, üçüncüsü 7 bin 700 TL, dördüncüsü ise 3 bin 850 TL ödül kazandı. Protokol tribününde düzenlenen ödül töreninde, Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Vekili Ayşe Serra Bucak ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Sevinç, birinci olan atın sahibi Halil Ünlü’ye kupasını takdim etti. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler