1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Büyükşehir kırmızıyı unuttu
Büyükşehir kırmızıyı unuttu

Büyükşehir kırmızıyı unuttu

DİYARBAKIR - Spor Toto 2.Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'daki futbolcular 20 aydır kırmızı kart görmüyor.

A+A-
20 aydır kırmızı kart görmüyorlar
 
 Kulüp Başkanı Metin Kılavuz Özsüt Kafede düzenlediği basın toplantısında, takımın güçlendirilmesi için transfer yapacaklarını belirterek, transfer edilecek oyuncularla ilgili teknik heyet ile transfer komitesinin çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.
 
Takımının ikinci yarı hazırlıkları için 2-13 Ocak 2014 tarihleri arasında Antalya'da kamp yapacağını belirten Kılavuz, bir üst ligi hedeflediklerini kaydetti.
 
Sporda skordan ziyade centilmenliğe önem verdiklerini, Türkiye genelinde bu yöndeki davranışları nedeniyle örnek takım olarak gösterildiklerini dile getirerek, şöyle konuştu:
 
"Her takımı zyaret ediyoruz. Sahamızdaki maçlarda rakipleri çiçeklerle karşılıyoruz. 20 aydır takımımızdaki oyuncular kırmızı kart görmedi. Dünyada başka bir örneğinini olup olmadığını bilmiyoruz ama hedefi olan bir takımın kırmızı kart görmemesi çok önemlidir. Bize göre spor, barış, dostluk ve kardeşliktir. Buna hizmet etme çabasındayız."
 
-"Hakemle uğraşmayınca kırmızı kart görmüyoruz"
 
Teknik Direktör Turhan Özyazanlar ise aklıyla mücadele eden sporcularla mücadele ettiklerini belirterek, "Biz hiç bir zaman maç sonuçlarını hakeme mal etmeyiz. Kırmızı kart görmeyi takıma ihanet olarak kabul ediyoruz. Kırmızı kart görülmemesi lazım. Öfkesine sahip olmayan futbolcuyla işim olmaz. Hakemle uğraşmayınca kırmızı kart görmüyoruz. Bugüne kadar çalıştırdığım takımlarda da oyuncaların direk kırımızı kart görmedi" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT