1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Büyükşehir Karate takımı Balkan yolcusu
Büyükşehir Karate takımı Balkan yolcusu

Büyükşehir Karate takımı Balkan yolcusu

DİYARBAKIR-Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Karate takımının Balkan Şampiyonası'na katılacağı belirtildi.

A+A-
Türkiye üçüncüsü olan sporcu Amina Aktaş, Balkan Şampiyonası'na hazırlanırken, İremsu Akşahin'in ise Erzurum Uluslararası Palandöken Karate Kupası'na katılacağı bildirildi.
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Metin Kılavuz Karate branşında Türkiye üçüncüsü olup Balkan Şampiyonası'na katılacak olan Amina Akçakmak ve aynı branştaki İremsu Akşahin'i makamında ağırladı. Kılavuz, antrenörleri Ahmet Yazar ile beraber gelen sporcuları Büyükşehir Belediyespor Genel Sekreteri Abidin Kakdaş ile birlikte çiçek vererek karşıladı. Kılavuz, Diyarbakır'da 500 binin üzerinde genç nüfus olduğunu belirterek "Böyle bir kent neden bir spor merkezi olmasın sorusunun cevabını hep birlikte arayıp bulacağız. 21. yüzyılın spor yıldızları neden Şırnak'tan, Diyarbakır'dan Hakkari'den çıkmasın? Şilanlar, Hebunlar, Serhatlar niye madalya almasın?" diye konuştu. 
 
Sporcuları tebrik eden Kılavuz, spordaki eril anlayışı kırdıkları için Aktaş ve Akşahin'e teşekkür ederek, kadınları daha çok sporda etkin kılmak için çabalarının devam edeceğini söyledi.
 
(ÜN-AKK-S)

HABERE YORUM KAT