1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Büyükşehir Kadın Meclisi’nden Surla dayanışma yemeği
Büyükşehir Kadın Meclisi’nden Surla dayanışma yemeği

Büyükşehir Kadın Meclisi’nden Surla dayanışma yemeği

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin kadın çalışanları ile kadın meclis üyelerinin oluşturduğu Kadın Meclisi, Suriçi’nde evlerini terk etmek zorunda kalan ailelerle dayanışmak amacıyla kermes düzenledi.

A+A-

Kadın Meclisi, ayrıca 7 pikap, 2 kamyon  gıda, battaniye, temizlik malzemeleri ile 50 koli kadın pedi toplayarak, Surlu ailelere teslim etti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin kadın çalışanları ile kadın meclis üyelerinin oluşturduğu Kadın Meclisi, Suriçi’nde sokağa çıkma yasağı ve çatışmalar nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan ailelerle dayanışmak amacıyla kermes düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi ve DİSKİ önünde düzenlenen kermeste, kadın meclis üyeleri ve kadın personellerin, evlerinde hazırladıkları yöresel yemek ve tatlılar satışa sunuldu. Etkinliğe, Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak ile DBP Eş Başkanı Kamuran Yüksek de katıldı. Eş Başkanlar, kadınlara emeklerinden dolayı teşekkür ederken, satışa sunulan yiyecekler, belediye personeli, meclis üyeleri ve yurttaşlar tarafından kısa sürede tüketildi.

Kadın çalışanlar 7 pikap, 2 kamyon gıda, battaniye ve 50 koli ped topladı

Büyükşehir Belediyesi Kadın Meclisi, ayrıca Surlu ailelerle dayanışma amacıyla topladıkları 7 pikap, 2 kamyon gıda, battaniye ve temizlik malzemeleri ile 50 koli kadın pedi topladı.

‘Yardım toplayıp ailelere ulaştırıyoruz’

Çalışma hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve Kadın Meclisi Başkanı Ayşe Serra Bucak Küçük, Kadın Meclisi’nin Sur ile dayanışma amacıyla uzun zamandır çalışma yürüttüğünü söyledi. Çalışmalar kapsamında Sur’u terk etmek zorunda kalan ailelere ziyaretler gerçekleştirdiklerini dile getiren Küçük, topladıkları yardımları ailelere ulaştırdıklarını belirtti. Küçük, “Bu sefer de, hizmet binasındaki personelimiz öğlen yemeğini burada yesin ve öğle yemeğinde vereceği parayı Sur’la dayanışmaya ayrısın diye bir etkinlik düzenledik. Etkinliğin ilkini burada yaptık. Personellerimiz ve meclis üyelerimiz, öğle yemeklerini Sur ile dayanışmaya katkı sunarak yiyor. Etkinliğimiz yarın da devam edecek.” dedi. Yapılan organizasyona ilginin oldukça yoğun olduğunu dile getiren Küçük, etkinliği kentin birçok noktasına yaymak istediklerini söyledi.

HABERE YORUM KAT