1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Büyükşehir filede de rakip tanımadı
Büyükşehir filede de rakip tanımadı

Büyükşehir filede de rakip tanımadı

2012-2013 sezonu Türkiye Voleybol Federasyonu faaliyet programında yer alan Genç Erkekler Voleybol Yarı Final müsabakalarında Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor, namaglup bir şekilde şampiyonluğa ulaştı…

A+A-

Filede Büyük Başarı

10-12 Mayıs tarihleri arasında Hatay ilinde gerçekleşen yarı final karşılaşmalarında Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Adana Voleybol Kulübünü 3-1, ev sahibi Hatay Tedaşsporu 3-0 ve finallerin son gününde Muş Lalezarsporu'da aynı skorla 3-0 mağlup ederek şampiyonluğu elde etti.

Bu sonuçların ardından Büyükşehir Belediyespor 15-20 Mayıs tarihleri arasında Ankara'da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına katılma hakkını da kazanmış oldu.

Yenilgisiz Şampiyon…

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Genç Erkekler Voleybol takımı daha önce Diyarbakır İl Şampiyonası müsabakalarını yenilgisiz bir şekilde tamamlamıştı. Aynı başarıyı 20 - 23 Nisan tarihlerinde Elazığ'da yapılan bölge şampiyonasında da gösteren Belediyespor son olarak Hatay'da güçlü rakiplerine de yenilmeyerek büyük bir başarıya imza attı.

Final müsabakalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Genç Erkekler Voleybol takım antrenörü Yunus Akmeşe sezon başı planlamasında yönetim kurulu kararıyla alt yapıya yöneldiklerini ve kulüplerinin yetiştirdiği gençlere önem verdiklerini. Bunun sonucunda , hiçbir transfer yapmadan  bu başarıyı yakaladıkları için mutlu olduklarının altını çizen başarılı antrenör  son olarak da Diyarbakır Voleybol tarihinde ilk kez bir takımın Türkiye Finallerine katıldığını, desteklerinden ötürü Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor kulüp Başkanı Av. Metin Kılavuz'a, yönetim kuruluna ve  genç ama yüreği büyük olan sporcularına teşekkür ettiğini belirti.

HABERE YORUM KAT