1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Büyükşehir Diyarbakırspor'a dahil olamaz
Büyükşehir Diyarbakırspor'a dahil olamaz

Büyükşehir Diyarbakırspor'a dahil olamaz

DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Metin Kılavuz, Diyarbakırspor Kulübü ile birleşme iddialarına cevap vererek, Diyarbakırspor'un içinde olduğu borç batağına girmenin hiçbir mantığının olmadığını söyledi.

A+A-

Merkez Yenişehir ilçesinde bulunan Sümerpaark Ortak Yaşam Alanı'nda İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Kılavuz, Diyarbakırspor'un kentin 44 yıllık bir çınarı olduğunu, kendisinin de her ne kadar bir kulüp başkanı da olsa, bir yanının Diyarbakırspor taraftarı olduğunu belirterek, "Unutmamak gerekiyor ki, Diyarbakırspor'a olan ilgi, bu kentin kimliğine olan ilgi ve alakayla doğrudan ilgilidir. Ancak, şu anki durumu gerçekten üzücü. Temennimiz o ki bu yıl ligde kalır.

Birleşmeyle ilgili şunu söyleyeyim. İki ayrı tüzel kişiliğin birleşmesi mümkün değil. Diyarbakırspor'un içinde bulunduğu mali sıkıntı nedeniyle, kent kamuoyunda iki takımın birleşmesi gibi tartışmalar doğdu. Biz bu tartışmaları yakından izledik. Sezon sonunda, içerisinde isim değişmenin de olacağı şekilde bir talep olursa bizden, biz buna açığız. Ancak dediğim gibi bu sezon sonuna kadar tartışılıp olgunlaştırılması gerekir. Ancak şunu da belirteyim ki, Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor, Diyarbakırspor'a dahil olamaz, çünkü biz sadece bir spor kulübü değiliz. Bizde bin 350 sporcu var” dedi.

"DİYARBAKIRSPOR'UN İÇİNDE BULUNDUĞU BORÇ BATAĞINA GİRMENİN HİÇBİR MANTIĞI YOK"

"Diyarbakırspor'un içinde bulunduğu o borç batağına girmenin hiçbir mantığı yok" diyen Kılavuz, "Bu konuştuklarımız, Diyarbakırspor'un süreci ile alakalı bir durum. Biz hiçbir zaman hiçbir kulübün alternatifi olmadık. Zaten öyle bir iddiamız da yok. Biz çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ancak kentin de ortak bir takım olma yolunda bir talebi olursa buna da sıcak baktığımızı ifade etmek isterim" açıklamasında bulundu.

Kamp hazırlıklarını tamamladıklarını aktaran Kılavuz, 2 Ocakta Antalya'da kampa gireceklerini dile getirerek, "Burada 9-10 günlük bir kamp sürecimiz olacak. Kamptan sonra 2. devre için hazırlıklarımız devam edecek. Bir kaç mevkide transfer öngörülerimiz var. Bunlarda netleştiği taktirde bunu kamuoyu ile paylaşacağız" diye konuştu.

Kulüp olarak hedeflerine 1. devre itibariyle ulaştıklarını aktaran Kılavuz, bundan dolayı mutlu olduklarını kaydederek, “Teknik direktörümüze ve sporcularımıza teşekkür ediyorum. Yaptığımız son maç olan İzmir Bergama Belediyespor maçı bizim için zorlu bir maçtı. Aynı şekilde devrenin son maçı olması itibarıyla da önemli bir maçtı. 3 puan hedefi ile gidilen bir maçtı. Maçı aldık. İyi bir maçta oldu. Bununla beraber, hem son maç olması hem de 3 puan ile kapatmış olmamız 2. devre açısından da moral oldu bizim için" şeklinde konuştu.