1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Büyükşehir cezalardan dolayı çok üzgün
Büyükşehir cezalardan dolayı çok üzgün

Büyükşehir cezalardan dolayı çok üzgün

Türkiye liglerinin son yıllardaki en centilmen kulüplerinden biri olma ünvanını kazanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor yönetimi son iki haftadır gelen cezalardan dolayı oldukça üzgün.

A+A-
Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu yaptığı yazılı açıklama ile gelen cezalardan dolayı asla centilmenlikten ödün verilmeyeceğini bu tür provakatif beklentilerle maçlara gelenlere de seslenerek bu davranışlardan vazgeçmeleri istendi.
 
Yapılan açıklamada "09.02.2014 Tarihinde sahamızda oynadığımız MKE ANKARAGÜCÜ maçında,tamamen bizim dışımızda ve tasvip etmediğimiz türbinde küfür olaylarından sonra PFDK'nun Kulübümüze verdiği ceza sonrası yaptığımız açıklamada 'PROVOKATÖRLERİN GÖZÜ AYDIN DİYARBAKIR BŞB SPOR ceza yedi demiştik.
 
Anlaşılan odur ki,belli bir kesimin desteğini arkasında hiseden provokatörler alınan cezadan memnun kalmamış olacaklar ki İstanbul'da oynadığımız GÜNGÖREN maçında katmerlisini ortaya koyarak zaten maddi sıkıntılar içinde olan kulübümüze büyük bir para cezası yedirdiler.
 
Kulübün olmazsa olmazı olan sporda şiddete ve küfüre hayır kararlılığından hiçbir güç bizi alıkoyamaz.Sporda barışı,kardeşliği,hoşgörüyü sağlayana kadar,tribünlerde çoğunluğunu kadınların ve çocukların olduğu bu profili oluşturana kadar ve sadece sevgi sloganlarının atıldığı tilili ve alkışların yankılandığı bir ortamı sağlayana kadar bu mücadelemiz sürecektir.
Bir kez daha bu tür provokatör ve Diyarbakır karşıtlarına sesleniyoruz.Bu kadim kentin ve halkın imajını zedeleyecek davranışlardan vazgeçin.Gelin hep beraber sonuç ne olursa olsun sevgi sözcükleriyle güzel bir ortamda maç izleyelim.Kendimize yapılmasını kabul ve tasvip etmediğimiz davranışları bir başkasına yapmayalım.
 
Diyarbakırımızın güzide basınından şunu talep ediyoruz.
Kulübümüzün yediği ceza sıradan bir ceza değildir ve DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR'a ceza yağdı başlığıyla geçiştirilecek bir durum değildir.
 
DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR iki buçuk yılın sonunda hak etmediği bir ceza almıştır.
Diyarbakırımızın Fair-Play yolundaki kararlı yürüyüşü bilinçli olarak provoke edilmiştir.
Konunun bu yönlü ele alınması ve destek sunulması bundan sonra kötü niyetlilerin yapmak istediğini engelleyecektir.
 
Herşeye rağmen SPORDA ŞİDDETE ve KÜFÜRE HAYIR!
Herşeye rağmen FAİR-PLAY! Spor Kamuoyuna saygıyla duyurulur. "
 

HABERE YORUM KAT