1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Büyükşehir Centilmenliğini Sürdürecek
Büyükşehir Centilmenliğini Sürdürecek

Büyükşehir Centilmenliğini Sürdürecek

Spor Toto 2.Lig'e çıkmayı geçen hafta garantileyen Büyükşehir Belediyespor'da bu hafta oynanacak Fatih Karagümrük maçı öncesinde taraftarlara hem çağrı hem de uyarı yapıldı.

A+A-

Spor Toto 2.Lig'e çıkmayı geçen hafta garantileyen Büyükşehir Belediyespor'da bu hafta oynanacak Fatih Karagümrük maçı öncesinde taraftarlara hem çağrı hem de uyarı yapıldı.

  İstanbul'daki maçta yaşanan gerginliğin unutulmasını isteyen yönetim,”O maçta yaşanan ne varsa orada kaldı. Diğer rakiplere bakışımız neyse Fatih Karagümrük'e bakışımız da aynıdır. Taraftarlarımız kulübümüze zarar verecek davranışlardan kaçınmalıdır.” uyarısında bulundu.

Futbol Şube Sorumlusu Cemal Doğrul,tribünlerde taşkınlık ve gerginlik istemediklerini söyledi. Doğrul,”İstanbul'daki Karagümrük maçında istenmeyen bazı olaylar oldu. Canımız yandı,incindik ama bunu intikam haline getiremeyiz. Şampiyonluğumuzu kutlayan ilk kulüp yine onlar oldu. Karagümrük maçını şampiyona yakışır şekilde şova dönüştürerek kazanmak istiyoruz. Taraftarlar da şampiyonluğun tadını çıkarmalı. Yapılabilecek en küçük taşkınlık ve gerginlik temiz imajımıza,fair-playlık duruşumuza zarar verir. Kulüp olarak saha dışı olaylarla işimiz olmaz. Taraftarlarımızdan sağduyu bekliyoruz.” diye konuştu.

Yönetim Boş Durmuyor, Yarınlar İçin Çalışıyor

Bu arada Büyükşehir Belediyespor yeni sezona yönelik çalışmalarını da sürdürüyor.Yönetim kurulu Kulüp,stat ve tesis sorunlarını çözmek için çalışma yapıyor. Yönetimin güçlendirilmesi ve ekonomik kaynak yaratılması da konuşuluyor. Öncelik stat ve tesis sorununa öncelik verileceği, TOKİ'ye devredilen Atatürk Stadı'na zemin sorunundan dolayı sıcak bakmayan yönetim,maçlarını kullandığı Seyrantepe'deki sahayı 2.Lig kriterlerine uygun hale getirerek gelecek sezon da burada oynamak istiyor. Seyirci kapasitesini 5 bin kişiye çıkarmayı uygun gören proje hazırlayan yönetim, Spor Genel Müdürlüğü'nden onay bekliyor. Başkan Metin Kılavuz, bu konuları görüşmek ve prüzleri gidermek için bir dizi  temaslarda bulunuyor.

HABERE YORUM KAT