1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Büyükşehir çalışmalara başladı
Büyükşehir çalışmalara başladı

Büyükşehir çalışmalara başladı

Mardin Büyükşehir Belediyesi, 134 gün boyunca sokağa çıkma yasağının uygulandığı ve yasağın kısmen kaldırıldığı Nusaybin ilçesinde oluşan ağır tahribatı tespit etmek ve gidermek amacıyla incelemelerde bulundu.

A+A-

Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Vekili Hafize Aymelek, Büyükşehir Genel Sekreteri Baran İlhan ve MARSU Genel Müdürü Etem Şahin ile beraberindekilerden oluşan heyet,  134 gün sokağa çıkma yasağının uygulandığı ve yasağın kısmen kaldırıldığı Nusaybin ilçesinde incelemelerde bulundu.  

Büyükşehir Belediyesi heyeti ilk önce Nusaybin Belediyesi’ne dayanışma ziyaretinde bulundu. Nusaybin Belediyesi Eş Başkanları ile görüşen heyet, ilçede acil ihtiyaçları tespit etmek ve ilçede öncelikle yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldı.  

Ardında heyet Büyükşehir Belediyesi ve MARSU’nun Nusaybin’deki birimlerini ziyaret etti. Burada ilçede yürütülecek çalışmalar hakkında planlama yapılırken, ilçeye yönelik ilaçlama çalışması, tahrip olan su şebekelerinin onarılması, yolların onarılması ve çevre temizliğinin yapılması için ekiplerinin seferber edileceği belirtildi. 

Büyükşehir Belediyesi, sokağa çıkma yasağı esnasında yaşanan çatışmalardan dolayı ilçede tahrip olan alt yapının onarılması için çalışmalarını sürdürüyor. 

HABERE YORUM KAT