1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Büyükşehir bozuk gıda satanı teşhir edecek
Büyükşehir bozuk gıda satanı teşhir edecek

Büyükşehir bozuk gıda satanı teşhir edecek

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerin oluşturduğu Gıda Koordinasyon ekipleri, Yenihal bölgesinde birden fazla şubesi bulunan bir markette 43 kalemden oluşan bozuk ve tarihi geçmiş gıda maddelerine el koyarak imha etti. Sağlık Daire Başkan

A+A-

Büyükşehir Belediyesi ile Yenişehir, Sur, Bağlar ve Kayapınar belediyelerinin zabıta ve gıda kontrol ekiplerinin ortaklaşa oluşturdukları Gıda Koordinasyon ekipleri dün Yenihal civarında birden fazla şubesi bulunan bir markette bozuk ve tarihi geçmiş gıda maddelerine rastladı. Ekipler cipsten hamburgere, sütten ete, milföy hamurundan bebe sütüne kadar 43 kalemden oluşan gıda maddelerini toplayarak imha etti.

Gıda Koordinasyon ekipleri işyeri sahibine para cezası yazarak marketin eksiklikleri hakkında tutanak tuttu ve eksikliklerin giderilmesi için süre tanıdı.

Tarihi geçmiş ürünleri bildirin

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Nedim Yaşlı, tüm yurttaşlara aldıkları ürünlerin tarihlerine dikkat etmelerini yönünde uyarıda bulundu. Tarihi geçmiş gıdaya rastlayan yurttaşları 0412 229 48 80'den 417 numaralı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü'ne başvurmasını istedi.

Bundan sonra teşhir edilecek

Yaşlı, bugüne kadar yaptıkları denetimlerde eksiklikleri bulunan ve sağlığa uygunsuz gıda bulunduran market ve işyerlerini kamuoyuna duyurmadıklarını belirterek, “Ancak bundan sonraki denetimlerimizde sağlığa uygunsuz ürün bulunduran işyerlerini kamuoyuna duyuracağız” dedi.  Yaşlı, firma isimlerinin teşhirinin tüketiciyi doğru yere yönlendireceğine dikkat çekerek, marketler tüketimden gelen gücü üzerlerinde hissetmesi gerektiğini söyledi.

HABERE YORUM KAT