1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Büyükşehir Belediyespor'da yeni sezon hazırlıkları
Büyükşehir Belediyespor'da yeni sezon hazırlıkları

Büyükşehir Belediyespor'da yeni sezon hazırlıkları

Kulüp Başkanı Kılavuz: "Sezon açılışında Irak'ın Zaho takımıyla özel bir maç yapmayı planlıyoruz"

A+A-

por Toto 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un Kulüp Başkanı Metin Kılavuz, yeni sezon hazırlıklarını sürdürdüklerini bildirdi.

Kılavuz, yaptığı açıklamada yeni sezon hazırlıklarını sürdürdüklerini belirterek bu kapsamda Irak'ın Zaho takımıyla özel bir maç yapmayı da planladıklarını ifade etti.

Ancak bu tür organizasyonların yapılması için gerekli yasal izinlerin alınması gerektiğini belirten Kılavuz, bu konuda çeşitli girişimlerde bulunduklarını, önümüzdeki günlerde özel maçla ilgili durumun netleşeceğini kaydetti.

Yeni sezon için nokta transferler yaptıklarını da anlatan Metin Kılavuz şunları söyledi:

"Bu kent her yönüyle bir üst ligi hak ediyor. Hazırlıklarımızı da bu anlayış doğrultusunda sürdürüyoruz. Transfer çalışmalarına geçen sezon takımı şampiyon yapan teknik direktör Turhan Özyazanlar ile anlaşma sağlayarak başladık. Daha sonra takımın iskeletini koruyarak dış transfere yöneldik. Dış transferde de teknik heyetimizin bilgisi ve isteğiyle 13 futbolcuyu kadromuza kattık. Nokta transfer olarak adlandırdığımız bu futbolcularımız, sportif başarılarının yanı sıra ahlaki durumlarıyla da öne çıkıyor. İyi transferler yaptık. Kocaeli Kartepe'deki hazırlık kampımızı 20 Ağustos'ta tamamlayacağız. Futbolcularımıza vereceğimiz 3 günlük iznin ardından 23 Ağustos'ta Diyarbakır'da toplanıp yeni sezon hazırlıklarına başlayacağız."

HABERE YORUM KAT