1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Büyükşehir Belediyesi'nden Hopa'ya yardım talebi
Büyükşehir Belediyesi'nden Hopa'ya yardım talebi

Büyükşehir Belediyesi'nden Hopa'ya yardım talebi

DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, Artvin’in Hopa ilçesinde meydana gelen 8 kişinin ölmesine, 1 kişinin kaybolmasına ve 17 kişinin yaralanmasına neden olan sel felaketinin ardından, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan’ı ara

A+A-

Artvin’in Hopa ilçesinde dün meydana gelen sel felaketi sonrası Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları harekete geçti.

Eş Başkan Fırat Anlı, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan’ı arayarak geçmiş olsun dileğinde bulundu. Daha sonra açıklama yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, telefonda görüştüğü Hopa Belediye Başkanı Cihan’a yaraların sarılması için arama kurtarma ekiplerini ve gıda malzemelerini bölgeye göndermeye hazır olduklarını bildirdiğini ifade etti. 


Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan ise öneriden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, teşekkür etti. Cihan’ın ihtiyaç olması halinde talep edeceklerini ifade etmesi üzerine Eş Başkan Fırat Anlı, arama kurtarma, sivil savunma ekiplerini Hopa’ya destek için hazır tuttuklarını sözlerine ekledi.


Hopa'da dün meydana gelen sel felaketinde 8 kişi hayatını kaybetmiş, 17 kişi ise yaralanmış, 1 kişinin ise kaybolduğu açıklanmıştı.


(BE-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT