27 Ekim 2016 Perşembe
 • Diyarbakır10 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara1 °C
 • Antalya16 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,520
  %-0.18
 • Dolar
  3,0865
  %0.48
 • Euro
  3,3676
  %0.68

Büyükşehir Belediyesi Kadın Konferansı düzenliyor

Büyükşehir Belediyesi Kadın Konferansı düzenliyor

25 Kasım 2015 Çarşamba 22:53

Büyükşehir Belediyesi, Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle 28 Kasım’da Kadın Konferansı düzenleyecek.

Konferansta, “Kadına Karşı Yapılandırılmış Şiddet, Savaş Süreçlerinde Kadına Yönelik Şiddet ve Kadının Direnişi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Deneyim Paylaşımları” konuları ele alınacak. 


Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkanlığı, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle “Kadına Yönelik Şiddeti Durduracağız” sloganıyla 28 Kasım’da Kadın Konferansı düzenleyecek. Cegerxwin Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek konferans, Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak ve Kongreya Jinen Azad’tan (KJA) Yüksel Baran’nın açılış konuşmalarıyla saat 09.00’da başlayacak. Üç oturum şeklinde düzenlenecek konferansta, “Kadına Karşı Yapılandırılmış Şiddet, Savaş Süreçlerinde Kadına Yönelik Şiddet ve Kadının Direnişi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Deneyim Paylaşımları” konularında sunumlar gerçekleştirilecek, tartışmalar yürütülecek.


Birinci Oturum


Moderatörlüğünü Nükhet Sirman’ın yapacağı “Kadına Karşı Yapılandırılmış Şiddet” başlıklı konferansın birinci oturumda, Pınar Işık, “Kadına Yönelik Şiddetin Tarihsel Süreci”, Nisa Göksel ise, “Cinsiyete Dayalı Ayrımcılık ve Kadına Yönelik Şiddet” konusunda sunumlar yapacak.  


İkinci Oturum


Moderatörlüğünü Yrd. Doç. Dr. Nazan Üstündağ’ın yapacağı “Savaş Süreçlerinde Kadına Yönelik Şiddet ve Kadının Direnişi” konulu ikinci oturumda ise, Zeynep Altınkaynak, “Kürdistan’da Devlet Şiddeti ve Kadın Direnişi”, Seda Altuğ, “Ortadoğu’da Yaşanan Savaşlarda Kadının Durumu”, HDP Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca, “Ezidi Kadınlara Yönelik Şiddet ve Kadın Direnişi”, Remziye Muhammed ise, “Rojava Kadın Devrimi” konularını irdeleyecek.

Üçüncü Oturum


“Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Deneyim Paylaşımları” başlıklı üçüncü oturumun moderatörlüğünü de Olcay Kanlıbaş yapacak. “Diyarbakır'da Son 5 Yılın Şiddet Verileri Sunumu” ile başlayacak oturumda, Kadın Politikaları Daire Başkanı Yüksel Aslan Acer, “Diyarbakır'da Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele”, Hülya Gülbahar, “Yasal Süreçlerde Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Deneyimi”, Öznur Şubaşı ise, “Türkiye’de Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Deneyimi” konularında sunum gerçekleştirecek.

Haber Kaynağı :
Okunma Sayısı : 4667
Ajanslardan İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Diyarinsesi.org editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Ajanslardan İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Diyarinsesi.org editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com