1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Büyükşehir asfalt çalışması başlattı
Büyükşehir asfalt çalışması başlattı

Büyükşehir asfalt çalışması başlattı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi asfalt sezonunu başlattı. Ana arterler ve şehir merkezinde toplam 152 bin ton asfalt yol yapılırken, 15 bin ton asfalt da bakım onarım için kullanılacak. Çalışma programı Eylül ayında tamamlanacak.

A+A-

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı 2013 yılı asfalt çalışmasına Kayapınar bölgesiyle başladı.  Bağlar, Yenişehir ve Sur bölgeleriyle devam edecek bakım ve onarım çalışması tüm ana arterlerde de yapılacak.

Diclekent- Üçkuyu bağlantısı, Urfa Mardin Yolu bağlantısı (Qamişlo Bulvarı) asfalt yol yapımı olacak. Çalışma; Bağlar Bölgesi'nde; Nükhet Coşkun, Emek, Hatboyu caddeleriyle, Turgut Özal Bulvarı, Diclekent Bulvarı ve Aydın Aslan Bulvarı. Yenişehir Bölgesi'nde Şehitlik Caddesi, Sezai Karakoç Bulvarı, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, İstasyon Caddesi, Fabrika Caddesi, Akkoyunlu Caddesi, Gevran Caddesi, Ekinciler Caddesi, İnaloğlu Caddesi, Aliemiri Caddesi, Mahmut Azizoğlu Caddesi, Kurt İsmail Paşa sokakları, Hintli Baba Sokakları ayrıca Eski Mardin Yolu (Mervanı Köprüsüyle Çarıklı arası), Sıtkı Göral Caddesi ve Ahmet Arif Caddesinin devamıyla sürdürülecek.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi sınırlarına dahil edilen mahallelerde 86 kilometrelik sathi kaplama yapılacağı da asfalt programı arasında. Sathi Kaplama yapılacak mahalleler ise şunlar:

Bağlar Bölgesi: Kabahıdır-Kılıçkaya, Çakırbağı-Körtepe-Çiçekliyurt-Develiköy-Kabahıdır Grup yolu

Sur Bölgesi: Gencan-Süngüler, Tanoğlu-Kozan-Sati-Hızırilyas, Kabasakal-Gölpınar-Hacıosamn, Taraklı-Pınardüzü-Çimen-Çanakçı

Yenişehir Bölgesi: Dökmetaş, Gevandere

Kayapınar: Cankatran, Uyandık Grup Yolu

Bağlar Bölgesi: Eski Urfa Yolu

HABERE YORUM KAT