1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Büyükşehir artık cepte
Büyükşehir artık cepte

Büyükşehir artık cepte

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, bilgi teknolojilerinde yaşanan değişimlere ayak uydurarak, Android Sistemli Mobil Uygulamasını hayata geçirdi.

A+A-

Uygulamayla vatandaşlar, belediyeye her yerden rahatlıkla ulaşabilecek, bilgi alabilecek, şikayetlerini anında bildirebilecek.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, bilgi teknolojilerine bağlı yaşanan değişimlere ayak uydurarak, Android Sistemli Mobil Uygulamasını hayata geçirdi.

Büyükşehir Belediyesi, gerek belediyecilik hizmetlerinin sunumu gerekse vatandaşların hizmetlere daha kolay erişimini sağlamak amacıyla mobil web sitesi ve e-belediyecilik uygulamalarını hayata geçirmek için bir yıldır sürdürdüğü çalışmaları tamamladı. Teknolojik altyapı için çalışmalarını aksatmadan sürdüren Büyükşehir Belediyesi, tablet bilgisayar kullanımının artması ve andoid işletim sistemli cep telefonlarının yaygınlaşması üzerine Android Sistemli Mobil Uygulamasını hayata geçirdi.

Kurumsal Mobil Uygulaması google play store´da yayınlandı 

Büyükşehir Belediyesi Web Şefliği bünyesindeki yazılım uzmanları tarafından hayata geçirilen uygulamayla vatandaşlar; artık android işletim sistemine sahip tabletleri ve cep telefonları ile güncel haberler, duyurular, etkinlikler, ihaleler, e-yayınlar, projeler, meclis kararları, borç sorgulama, su borcu ödeme, nikah işlemleri için bilgi alma, defin işlemleri sorgulama, istek şikayet bildirimi ve sorgulaması, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi´ne ait kurumsal bilgilere istedikleri her yerden rahatlıkla ulaşabilecek. Uygulama belediyecilik hizmetlerine erişimi kolaylaştırmanın yanında halkla ilişkiler çalışmalarına da büyük katkı sağlayacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmetinden faydalanmak isteyenler, https://play.google.com/store/apps/details?id=mobil.diyarbakirbuyuksehirbelediyesi linkinden

uygulamayı cep telefonu ve tabletlere ücretsiz olarak indirebilecek.

Neler yapabilirsiniz?

Web Şefliği yazılım uzmanlarınca hazırlanan android mobil uygulamasıyla, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile ilgili en güncel haberler, duyurular, etkinlikler, ihale ilanları ve daha birçok bilgiye kolayca ve anında erişebilirsiniz.

Çek gönder bölümü ile fotoğraf çekerek ya da galerinizde bulanan fotoğrafları ekleyerek şikayet bildirebilirsiniz, konumunuz otomatik olarak algılandığından şikayetinizi yazıp gönderebilirsiniz. DBB Ne Yapıyor? ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin günlük yaptığı faaliyetlere; Şehir TV bölümünde haberlerin görüntülerine, hava durumuna; Nöbetçi Eczaneler seçeneğiyle nöbetçi eczanelerin listesine; Etkinlikler bölümüyle kentteki kültürel etkinliklere; Yayınlar bölümüyle yayınlara ulaşabilirsiniz.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler