1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Büyükşehir Arama Kurtarma ekibi Ozan Metin'i arıyor
Büyükşehir Arama Kurtarma ekibi Ozan Metin'i arıyor

Büyükşehir Arama Kurtarma ekibi Ozan Metin'i arıyor

Tunceli'de 17 Mart günü Munzur Çayı'na düşen 3 yaşındaki bir kız çocuğu babası Ozan Metin'i aramak için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi diğer ekiplerle birlikte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

A+A-

Moğoltay Mahallesi Mavi Köprü üzerinde dengesini kaybederek Munzur Çayı'na düşen Sağlık İl Müdürlüğü'nde geçici işçi olarak çalışan Ozan Metin'i aramak için Tunceli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri arama çalışması yaptı. Sonuç alamayınca Tunceli Belediyesi ve Valiliğinin talebi üzerine Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı iki bot ve 6 kişiden oluşan Sualtı Arama Kurtarma Ekibi de Tunceli'ye gitti. Büyükşehir ekibi 19 Mart'tan bu yana aralıksız çalışmalarını yürütüyor. Çalışmalar Sualtı Arama Kurtarma Şube Müdürü Reşat Bakan'ın başkanlığında yürütülürken, Bakan “İki botumuz hem yüzeysel arama yapıyor hem de suya dalıyor” dedi. Bakan, amaçlarının Dersim halkının ve ailenin acısını dindirmek olduğunu ve büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Umarım en kısa sürede sonuç alır ve ailenin acısını hafifletiriz” diye konuştu.

Urfa ve Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Sualtı Arama Ekipleri bir süre çalışma yaptıktan sonra Tunceli'den ayrılırken, Ordu Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Sualtı Arama Kurtarma Ekibi, Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekibi ile Büyükşehir Belediyesi ekipleri çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Tunceli Belediyesi Başkan Yardımcısı İbrahim Kasun ise çalışmaları yerinde izleyerek, “Belediyemizin sualtı arama kurtarma ekibi henüz çok yeni ve tecrübesiz bu nedenle zaman zaman Diyarbakır Büyükşehir Belediyemizin arama kurtarma ekibini ilimize davet ediyoruz. Arkadaşlar çok duyarlı ve tüm yardım çağrılarımızda bizi yalnız bırakmadılar. Şu anda da günlerdir bulanık suda arama faaliyetlerini yürütüyorlar. Kendilerine duyarlılıkları ve emekleri için Belediyemiz ve halkımız adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Arama kurtarma çalışmalarını izleyen Ozan Metin'in amcası Hasan Metin, “Tüm arkadaşlara teşekkür ediyoruz. 11 gündür suya dalıyorlar. Baraj olmasaydı su berrak olurdu. Şimdi su bulanık olduğu için Ozan'a ulaşmak mümkün olmadı. Eskiden yağmur ve sel olduğunda sadece bir gün su bulanık akardı, ardından berraklaşırdı” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT