1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Büyükşehir alt yapıdaki oyuncularına güveniyor
Büyükşehir alt yapıdaki oyuncularına güveniyor

Büyükşehir alt yapıdaki oyuncularına güveniyor

DİYARBAKIR - Spor Toto 3. Lig 1. Grup ekiplerinden Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor kulübünün alt yapı futbolcuları, geleceklerinden emin bir şekilde çalışmalarını sürdürüyorlar.

A+A-

Sarı-kırmızılı takımın U-14 futbol takımının defans elemanları Vedat Torlak, Hacı Ataş, Serhat Altınar, Mahsun Çetin, Ramazan Efe,Fırat Kurt, Fettullah Akman ile Şafat Turgut yaptıkları ortak açıklamada, “Hepimiz henüz 14 yaşındayız. 2 yıldan beri birlikte çalışıyoruz. Bizi bünyesine alıp da emin ellere teslim eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor yönetime çok teşekkür ediyoruz. Çünkü hem okul okuyoruz, hem de futbol öğreniyoruz. Hocalarımız ve kulübümüz bizlere her türlü olanağı sağlıyorlar. Resmi maçlarımızı oynuyoruz hepimizin lisansları çıktı.

Geleceğe ümitle bakıyoruz. Spordan zarar gelmeyeceğini biliyoruz” diye konuştu. Antrenör Kadri Gündoğan ise, “Biz kulüp olarak bünyemizde geleceğin gençlerini yetiştiriyoruz. Bir çoğu kendilerini şimdiden ispatlamaya başladılar.Küçük yaştan beri eğittiğimiz gençlerimiz kendi yaş kategorilerinde sivrilmeye başladılar. Bizde bundan çok memnun oluyoruz. Sporu seven gençler dallarında başarılı olurlar. Bir kaç yıl sonra futbolda kendilerinden bahsettirecek kıvama geleceklerdir. Bizlerde onlardan övünç duyacağız” diye konuştu.

 

(MG-ZG-Y)