1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Büyükşehir 50. Halk Günü Toplantısı
Büyükşehir 50. Halk Günü Toplantısı

Büyükşehir 50. Halk Günü Toplantısı

Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen 50. Halk Günü Toplantısı, Şehir Tiyatroları Salonu’nda yapıldı.

A+A-

Baydemir’in yönettiği toplantıda halkın sorun ve taleplerini doğrudan çözüm için Büyükşehir Belediyesi’nin tüm Daire Başkanları ile ilgili birim sorumluları da hazır bulundu.

Katılımcılara söz veren Baydemir, “Yoksulluk bizim kaderimiz değildir el ele vererek ferah ve aydınlık günlere kavuşacağımıza inanıyorum” dedi.

 

Katılımcı, demokratik yönetim anlayışıyla 4 buçuk yıldan beri belediye başkanlığı görevini sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir halkın sorun ve taleplerini ifade ettiği halk günü toplantılarının 50. sini düzenledi. Başkan Baydemir’in yönettiği toplantıya başkan danışmanları ve tüm daire başkanlarının yanı sıra yaklaşık 100 ziyaretçi katıldı. 

Toplantıda iş taleplerinin yanı sıra sağlık sorunları için tedavi masrafı, tüp bebek yapabilmek için tedavi, su faturası, bilgisayar, tekerlekli sandalye yardımı ve surların onarılmasını isteyenler oldu. Ayrıca sadece Baydemir’e olan sevgisini dile getirmek amacıyla gelenler ve başkanla tanışmak isteyen çocuklar da toplantının konuğuydu. Tüm katılımcıları tek tek dinleyerek not alan Baydemir ziyaretçilerin sorunlarının çözümü için ilgili daire başkanlıklarına yönlendireceğini söyledi.

Nüfusunun yüzde 60’ının kır kökenli ve göç etmiş kişilerden oluştuğunu hatırlatan Baydemir yol ve su gibi hizmetlerden faydalanmanın herkesin hakkı olduğunu söyledi. Belediyenin suyu maliyetinin altında verdiğini söyleyen Baydemir “Sosyal devlet anlayışıyla hareket ediyoruz. Fatura ödeyemeyecek insanlarımızın olduğunu biliyoruz. Olandan alamazsak olmayana veremeyiz. Seçim zamanı geldi diye başkalarının politikalarıyla hareket edemeyiz. Vergiler olmazsa suyu olmayan köylere nasıl hizmet götüreceğiz” dedi. Baydemir sağlık sorunuyla ilgili başvuruda bulunanların tedavi masraflarını imkanlar ölçüsünde gidermeye çalışacaklarını söyledi. Yoksulluğun bölgenin kaderi olmadığını söyleyen Baydemir “Gücümüzün ve imkanlarımızın yetmediği zamanlarda yüreğim yanıyor. Zengin kaynaklara sahip bir bölgede yaşıyoruz. El ele vererek daha ferah ve aydınlık günlere kavuşacağımıza inanıyorum.” diye konuştu.