1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Burhan Eşer'de hakemlere isyan etti
Burhan Eşer'de hakemlere isyan etti

Burhan Eşer'de hakemlere isyan etti

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakırspor'un eski süper yeteneği, Burhan Eşer'den hakemlere sitem dolu açıklama.

A+A-
Sivasspor'da top koşturan, yetenekleriyle adından sık sık söz ettiren, çizgisi her heçen gün yükselen bir star adayı olan Burhan Eşer bu sezon sergilediği oyunla 3 büyüklerin transfer radarına şimdiden girmeyi başaranlar arasına ismini yazdırdı.
 
Aynı zamanda Diyarbakırspor alt yapısında yetişen büyük yetenek Burhan Eşer, gerek sosyal medya üzerinden, gerkese basına yaptığı açıklamalarda Diyarbakırspor'un uğradığı haksızlıklar karşısında isyan etti.
 
Anadolu takımlarının figüran olarak kullanıldığını ileri süren Diyarbakır'ın süper ligdeki futbol elçisi  Burhan Eşer “Eğer Türk futbolunu bir adım ileriye taşımak istiyorlarsa bu fiyaskoların önüne geçsinler. Biz Anadolu ekiplerinde oynayan futbolcular olarak sonuçların masada değil, sahada belli olmasını istiyoruz. Bıraksınlar daha iyi mücadele eden kazansın. Birilerinin istedikleri değil” ifadelerini kullandı. 
 
"HAKEMLER ADİL DEĞİL"
 
Hakemlerin adil olmadığını iddia eden Burhan Eşer, sözlerini şöyle sürdürdü: Bizim ülkemizde hakemler son düdüğü çaldıklarında her şeyin bittiğini sanıyorlar. Aslında öyle değil. Koca bir şehrin kaderiyle, bir takımın bir yıl verdiği emeklerle oynuyorlar. Artık bunun bilincinde olsunlar. İki maçta da olmayan penaltılar verdiler. Biz zaten lige havlu atmışız, her şeyimiz kupa.
 
"DİYARBAKIR'DA DA AYNISI"
 
“İlk maçta 4-1 yenilmemize rağmen tura inandık, çıktık sahada herkes bunu ispatladık. Finali hakem bizden aldı, Galatasaray'a verdi. İki gün önce Diyarbakırspor'u da hakemler yaktı. İnsanlar bunu görüyor ama önüne bir türlü geçilmiyor. Ayırsınlar o zaman biz Anadolu'da kendi aramızda oynayalım. Ama yapamazlar. Çünkü biz olmadan onlar da olmaz.”

HABERE YORUM KAT