1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Burhan Eşer Mersin'e
Burhan Eşer Mersin'e

Burhan Eşer Mersin'e

Sezonun ilk yarısını Eskişehirspor'da tamamlayan Diyarbakır'sporlu Burhan Eşer'in Spor Toto Süper Lig takımlarından Mersin İdmanyurdu ile satış opsiyonlu olarak kiralık anlaşma sağladığı öğrenildi.

A+A-

Mersin'e gelmeyi kendisinin de çok istediğini söyledi. Mersin İdmanyurdu'nun takım olarak şanssız bir ilk yarı yaşadığını anlatan Eşer, şöyle devam etti:
''Başkanın bu transferde çok emeği oldu. Ben de burayı çok istedim. Çünkü benim hedeflerim var. Eskişehir'de oynamadığım sürede, düzenli forma şansı bulamadığım için birtakım sıkıntılar yaşadım. Bunun üzerine oturup, transfer tekliflerini değerlendirdik. Mersin İdmanyurdu'nun bize daha hayırlı olacağını düşündük. Buraya katkı yapmak için geldim. Hem ben hem de diğer arkadaşlarımla Mersin'i layık olduğu yere getireceğiz.''
Eşer, başka kulüplerden de teklif almasına rağmen Mersin'i neden tercih ettiği yönündeki soruyu, ''Mersin'de samimi bir ortam gördüğüm için tercih ettim. Şehir olarak, taraftar olarak burayı seviyorum. Zaten Mersin'e daha önceden de sempatim vardı. Tercihim bu yüzden kolay oldu'' diye yanıtladı.

Mersin İdmanyurdu Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, imza töreninde yaptığı konuşmada, transfer çalışmalarının titizlikle sürdüğünü söyledi.

Son olarak renklerine bağladıkları Burhan Eşer'in Mersin'i tercih etmesinden dolayı futbolcuya ve Eskişehirspor başkanına teşekkür eden Kahramanlı, "Burhan'ın Mersin'e çok büyük katkı yapacağını düşünüyoruz. Burhan çok fazla söz söylemeye gerek bırakmayan bir kişi. Çünkü çok karakterli, deneyimli ve akıllı bir kardeşimiz. İnşallah bu dönem bizimle birlikte Mersin'e çok şey katacak" dedi.

Burhan Eşer'in sezon sonuna kadar Mersin İdmanyurdu'na kiralandığını, sezon sonunda sözleşmesini yenileyip, satın almayı istediklerini kaydeden Kahramanlı, "Yine o zaman da Halil başkanın bize yardımcı olacağını biliyoruz. Bizim Halil başkanla aramızda paranın lafı konuşulmaz" dedi.

Sıralamadaki yerlerine dikkati çekerek, sıkıntılı dönemi birlikte atlatacaklarını ifade eden Kahramanlı, "Üstümüzdeki diğer takımlarla aramızdaki puan farkı çok fazla değil. 3 tane maç aldığımızda üst sıralara yükseleceğiz. Bu gücümüz var" ifadelerini kullandı.