1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Burçların içi ve çevresi temizleniyor
Burçların içi ve çevresi temizleniyor

Burçların içi ve çevresi temizleniyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 'Diyarbakır'ı Seviyorum, Kirletmiyorum' Kampanyası kapsamında Suriçi'ni çevreleyen surların burçlarında temizlik çalışması başlattı. Çalışma 20 personelle bir hafta içinde tamamlanacak.

A+A-
'Diyarbakır'ı Seviyorum, Kirletmiyorum' Kampanyası kapsamında ilk hafta broşür dağıtarak ve televizyonlarda kamu spotları yayınlayarak farkındalık yaratmaya çalışan, ikinci hafta cadde ve bulvarları deterjanlarla yıkayan Belediyemiz, bu haftada burçların içini ve çevresini temizlemeye başladı.
 
 
20 temizlik personeli tarafından yürütülecek olan çalışma Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı ve Sur Belediyesi Temizlik Müdürlüğü tarafından uygulanmaya başlandı. Bir hafta içinde tamamlanacak olan temizlik çalışmasının ardından surların içinde ve çevresindeki yabani otların ve kokunun giderilmesi için ilaçlama çalışmaları yapılacak.
 
Bir hafta sürecek
 
 
Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Çevre Koruma Daire Başkanı Deniz Kıraç, Sur ilçesini çevreleyen burçlarda genel bir temizlik çalışması başlattıklarını ifade etti. Kıraç, şunları söyledi:
 
 
“Çalışmayı Büyükşehir Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ile Sur Belediyesi Temizlik Müdürlüğü ile birlikte yürütüyoruz. Temizlik çalışması surların tamamını kapsayacak, burçların içi ve çevresinde yürütülecek. Bu 'Kentimi Seviyorum, Kirletmiyorum' kampanyanın da bir parçasıdır. Bizde bu kirliliği ortadan kaldırarak bundan sonra kirletilmemek üzere bırakacağız. 20 personelle bu çalışmayı yürüteceğiz.
 
 
Bir hafta içinde bitirmeyi planlıyoruz. Devamında da sürekli kontrol altında tutarak buranın temizliğini sağlayacağız. Kentimize yakışır bir hale getireceğiz. Surların içindeki ve çevresindeki hem yabancı otlarla hem diğer kötü kokuları gidermek adına sürekli yıl içerisinde özellikle yaz aylarında ilaçlama yapıyoruz. Bunu da bu tarihten sonra program içerisine alarak devam ettireceğiz.”
 
 
(Diyarinsesi.org BB)

HABERE YORUM KAT