1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Bunu alçaklara rağmen yapacağız'
'Bunu alçaklara rağmen yapacağız'

'Bunu alçaklara rağmen yapacağız'

Suruç'ta yaşanan facia sonrası ilk açıklamasını dün yapan Demirtaş, yapılan haberlere tepki gösterdi. Demirtaş konuşmasında ölü sayısının 32'ye ulaştığını açıkladı.

A+A-

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, MYK toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. İşte Demirtaş'ın o açıklamaları...

* Çoğu ünivesite öğrencileri her biri bu ülkenin ayrı bir değeriydi. Bu acı gerçekten çok büyük. Bazı değerlendirmeler ve partimize dönük saldırılar en az bu katliam kadar acı.

* Güvenlik tedbirlerini arttıracağız, halkımız da böyle yapsın. Tecavüz ordusuna karşı çağrı yaptık. Ama havuz medyasının en aşağılık isimleri "silahlanma çağrısı yaptı" diye HDP'ye saldırıyor. 

* Böylesi bir acı da bile bir ortaklaşma yaşanamıyor. Kendi kinlerinde boğulmuş insanlar. İnsanlık adına utanç verici bir durum. 

* Biliyorum paranızı kim verirse onun düdüğünü çalıyorsunuz. Bu topraklarda insanlığı yeniden inşaa edeceğiz sizin beslemeniz IŞİD'e rağmen... Biz ele ele vereceğiz. Barış ve demokrasi ilkelerinden vazgeçmeden kardeşliği büyüterek bu ülkede yaşayacağız. Bu alçaklara rağmen bunu yapacağız. (Vatan)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler