1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Bülent Abiye kırgınım'
'Bülent Abiye kırgınım'

'Bülent Abiye kırgınım'

Dicle Üniversitesi kavgası alevlendi. Başbakan yardımcısı Arınç'a cevap veren AKP milletvekili İçten 'Bülent abiye kırgınım' dedi.

A+A-

Gazeteport'un haberine göre; AKP Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten'in Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Ayşegül Jale Saraç'ı suçlaması ve Başbakan yardımcısı Bülent Arınç'ın, Saraç'a sahip çıkmasıyla başlayan tartışma alevlendi. AKP milletvekili İçten 'Bülent abi bu açıklamayı yapmadan önce beni arasaydı, ona kırgınım' açıklamasında bulundu.

İçten bir süre önce türban takan rektör Saraç'ın Cemaat'e hizmet ettiğini öne sürmüş ve 'Üniversitede çalışanlar maaşının yüzde 15-20'sini F tipi örgüte haraç olarak veriyor mu ? Devletin üniversiteye tahsis ettiği araziler, gayrimenkuller firmalara peşkeş çekiliyor mu ?' diye sormuştu.

Başbakan yardımcısı Arınç ise İçten'i eleştirip "Bu arkadaşımızın yaptığını doğru bulmuyorum." demiş ve Rektör'ün "vakur duruşunu" desteklediğini ifade etmiş, yolsuzluk iddialarının rektörün örtünmesinden sonra gündeme gelmesini eleştirmişti.

Cuma İçten de Dicle Üniversitesiyle ilgili iddiaların söylenti biçiminde olduğunu ancak 17 Aralık operasyonundan sonra belgeler ile kendisine iletildiğini belirtti. İçten 'Bülent abi keşke bu açıklamayı yapmadan önce bana sorsaydı, ona kırgınım' dedi.

HABERE YORUM KAT