1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Buldan 'uzlaşmaya varıldı' demedi
Buldan 'uzlaşmaya varıldı' demedi

Buldan 'uzlaşmaya varıldı' demedi

Halkların Demokrasi Partisi (HDP), Milliyet gazetesinde yer alan vekil Pervin Buldan'ın Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın hükümetle iki yasa konusunda uzlaştığı yönünde bir açıklamasının olmadığını söyledi.

A+A-

HDP tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: “Milliyet Gazetesi'nin bugünkü sayısında yer alan “İmralı ile 2 konuda uzlaşma” başlıklı haberin girişinde Halkların Demokratik Partisi Grup Başkanvekili Pervin Buldan'ın 'Bölgesel Özerk Yönetim Yasası ve Demokratik Sivil Toplum Yasası konusunda hükümetle uzlaşmaya varıldığını' söylediği iddia edilmiştir.

Bu ifade gerçeği yansıtmamaktadır. Haberin devamından da anlaşılacağı üzere Buldan'ın “-'Hükümetle uzlaşmaya varıldı' şeklinde herhangi bir açıklaması bulunmamaktadır. Buldan, İmralı'da devlet heyeti ile Öcalan arasında süren görüşmelerin olumlu geçtiğine dair edindikleri izlenimi kamuoyuyla paylaşmıştır.”

Milliyet gazetesinde bugün yer alan  “İmralı ile 2 konuda uzlaşma” başlıklı haberde, Pervin Buldan'ın “Bölgesel Özerk Yönetim Yasası ve “Demokratik Sivil Toplum Yasası” konusunda hükümetle uzlaşmaya varıldığını söylediği iddia edilmişti.

HABERE YORUM KAT