1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bukarki seçim öncesi konuştu
Bukarki seçim öncesi konuştu

Bukarki seçim öncesi konuştu

Önümüzdeki hafta sonu tüm ülke sandığa gidiyoruz. 10 Ağustos 2014 pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi CHP Diyarbakır eski il başkanı Medeni seyrek Bukarki açıklamada bulundu.

A+A-
Bukarki yaptığı açıklamada:"76 milyon T.C vatandaşı türkler, kürtler, lazlar, çerkezler, abazalar,manavlar,tatarlar,boşnaklar ve daha diğerleri ve müslüm gayri müslümleri yada farklı mezhepleri aynı zamanda kendini ne sayıyorsa saysın  10 ağustosta sandığa gidip oyumuzu kulanalım kime kulanırsak kulanalım. Niye diyeceksiniz  çünkü cumhur ilkdefa başkanını seçecekmiş diyorlar ben şahsen inanmıyorum . bu palavralara çünkü bu ülkede 90 yıllık bir cumhuriyet rejimi var uzun yıllar askeri vesayet hakimdi şimdi ise geldiğimiz noktada sivil bir diktatörlüğün kurulması yönünde bir takım adımlar atıldığını ve bu atılan adımların bir lutufmuş gibi cumhurun önüne sunulması ve bunu kendi sivil diktatöryasını kurmak içn devletin imkanlarını kulanarak kendi haklarıymış gibi bu ülkede yaşayan ötekileştirilenlerin hakı değilmiş cumhurun başına aday olmak gibi.
   Bakınız ben  chp nin bir üyesi olarak sayın başbakan ve ak partinin 12 yılda ekonomi ve demokratikleşme alanında devrim niteliğinde değişiklikleri desteledim açıklamalarıma bakabilirsiniz. Ama geldiğimiz noktada  sayın başbakanın bir dönem daha hükümetin başında kalması cumhurun yani bu ülkenin yararına olacağını düşünüyorum onun için oyumu vermiyorum. Normal şartlarda sayın ekmelleddin islamoğluna vermem gerekiyordu chp üyesi olmam hasabiile ama ben bir kürt kökenli T.C vatandaşı olduğum için ve kürtlerin demokratik meşru taleplerinil yasal zeminde siyasi mücadelesini  veren BDP genel başkanı sayın sellahattin demirtaş ezilen kürt halkı adına T:C vatandaşı biri kürt kimliği ile cumhurun başına aday olmuştur bize düşen onu desteklemektir.çünkü bu ülkeye demokrasinin tüm kurum ve kuralarının yerleşmesi demokratik teamüllerin ugulanması için türkiyede ezilin sınıfların yok sayılan haklarının alınması ve hayat bulması için sellattin demirtaş evet diyorum.
  Tabiki mevcut şartlara göre sellahatin bey in şansı olmayabilir ama nekadar oy alırsa saydığım kesimlerin hak hukları için güç kaynağı olur. Ama ikinci tura kalırsa oyum ekmel beye olacak çünkü ekmel bey  son derecede muhterem bir şahsiyet vizyon sahibi bilge biri olarak cumhurbaşkanlığı makamının ağırlığını taşiyan bir insan .
  10 ağustos cumhurbaşkanlığı seçimi ülkemize ve bölgemize barış kardeşlik ve huzur getirmesi inancı ile hayırlara vesile olsun hayırlı ve uğurlu olsun saygılarımla.                       

HABERE YORUM KAT