1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bugün değilse ne zaman?
Bugün değilse ne zaman?

Bugün değilse ne zaman?

Bölge yasaklar, hendekler, çatışmalar ve ölümlerle cehenneme döndü. Ortada yoksunuz. Bugün bu halka el uzatmayacaksanız, ne zaman uzatmayı düşünüyorsunuz.

A+A-

Bölgede insan hakları, adalet, hak, hukuk kavramları artık anılmaz oldu. 1990’lı yılların ruhuna rahmet okutan bir hale geldik. İnsan hakları savunucuları, ihlallerin sınır tanımadığını söylüyor.

Hukukçular, adalet sisteminin yerle bir olduğunu vurguluyor. Çocuklar perişan oldu. Korku artık onların en büyük takipçisi. Kuşlar gibi şen olması gereken çocuklar, boylarından büyük olaylara tanık oluyor. Gazeteciler tartaklanıyor, tutuklanıyor, gözaltına alınıyor. Siz yoksunuz.

İş dünyası, sivil toplum gidişin iyi olmadığını bağıra bağıra haykırıyor. Herkeste çatışmalar ve siyasi gerilim böyle giderse, bir daha geri dönülemez noktaya gelme endişesi hakim.


Sur’da evler yıkındı, işyerleri harap oldu, camiler, tarihi değerler tahrip edildi. Esnaf iflasın eşiğinde. Binlerce kişi kepenk kapattı kapatacak. Kapanan dükkanlar işsizler ordusuna yeni neferler katılması demek. TOBB ve şemsiyesi altındaki odalar, yıllardır bölge esnafından, küçük işletmesinden milyarlarca lira aidat topladı. Odalar bünyesindeki kredi kooperatifleri, o toplanan paraları bugün bu esnafa vermeyecekse ne zaman verecek? Esnaf zorda, vereceğiniz kredi ve hibelerle bir nebze de olsa ayakta durma şansı yakalayacak.


Bölgeden seçilen iktidar milletvekilleri, koltuğunuzu korumak için yaşananlara daha ne kadar göz yumacaksınız? Bu halkı karabasandan kurtarmak için ne yapmayı düşünüyorsunuz? İşlerin iyi gitmediğini hükümete söylemekten daha ne kadar korkacaksınız? Sizler böyle sustukça o yapışıp kaldığınız koltuğun içine gömüle gömüme küçüleceğinizi görmüyor musunuz?


Eyyy bölge milletvekilleri Başbakan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve İstanbul Milletvekili Diyarbakırlı Mehmet Mehdi Eker, Eski Başbakan Yardımcısı çözüm sürecinin en önemli figürü Van Milletvekili Beşir Atalay, Diyarbakır Milletvekilleri Galip Ensarioğlu, Ebubekir Bal, Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, Mardin Milletvekilleri Orhan Miroğlu, Ceyda Bölünmez Çankırı, Siirt Milletvekili Yasin Aktay, Şanlıurfa Milletvekilleri Eşref Fakıbaba, Halil Özcan, İbrahim Halil Yıldız, Kemalettin Yılmaztekin, Mahmut Kaçar, Mehmet Akyürek, Mehmet Ali Cevheri, Mehmet Kasım Gülpınar, Van Milletvekili Burhan Kayatürk ile bölgenin diğer kentlerindeki iktidara mensup milletvekilleri, bugün değil ise ne zaman harekete geçeceksiniz? Hadi artık, bir şeyler yapmanın zamanı gelip geçiyor. Yarın çok geç olmadan, bu sese kulak verin.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler