1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Budakçi mazbatasını aldı
Budakçi mazbatasını aldı

Budakçi mazbatasını aldı

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 30 Mart günü yapılan seçimler sonucu belediye başkanı seçilen Yüksel Budakçi mazbatasını aldı.

A+A-

Silvan ilçesinde yapılan seçimler sonucunda Silvan Belediye Başkanı seçilen Yüksel Budakçi, sabah saatlerinde belediye meclis üyeleri ile birlikte Silvan Adliyesi İlçe Seçim Kurulu'na gelerek mazbatasını aldı. İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hüseyin Turan Köroğlu, Yüksel Budakçi ve belediye meclis üyelerini tebrik ederek, "Huzur barış içinde bir seçim atlattık.

MAZBATASINI ALDI

Biz partililere teşekkür ediyoruz. Bu seçim sürecinde bize olumsuz bir durum yansıtmadıkları için. Hayırlısı uğurlu olsun hepinizi tebrik ediyorum" dedi. Köroğlu konuşmasının ardından Silvan Belediye Başkanı Yüksel Budakçi ve belediye meclis üyelerine mazbatalarını verdi.

İlçe Seçim Kurulu'ndan mazbatalarını alan Budakçi ve meclis üyeleri daha sonra Silvan Belediyesi'ne geçti. Burada Fadıl Erdede'den koltuğu devrarldıktan sonra tebrikleri kabul etti.

Kadırhan mazbatasını aldı

Şırnak Belediye Başkanı Serhat Kadırhan mazbatasını aldı.

Mazbata töreninde konuşan İl Seçim Kurulu Başkanı Şaban Güven, Şırnak'ta seçimlerde  herhangi bir olayla karşılaşılmadığı için tüm adalara tüm yarışan partilere seçime giren bağımsız adaylara teşekkür etti. Güven, " İnşallah kazanan Şırnak olmuştur. Şırnak halkı kazanmıştır, hepinize hayırlı uğurlu olması diliyorum “ dedi.

Kadırhan mazbatasını aldı

Mazbatası alan Şırnak Belediye Başkanı ve eş Başkan Özlem Onuk, Şırnak Belediye bahçesinde eski Belediye Başkan Vekilli Faik Saltan ve belediye personeli tarafından karşılandı. Personelle tokalaşmanın ardından Belediye Başkanlık makamına geçerek burada Belediye Eski Başkan Vekili Faik Saltan, çiçek takdim ederek "Bugüne kadar yaptığımız hizmet yarışı bayrağını yeni başkan Serhat Kadırhan'a  teslim ediyorum. Bundan sonra hizmeti en iyi şekilde yapacağına inanıyor kendisine başarılar diliyorum" dedi.

Kadırhan da "Bugünden sonra hizmet seferberliğine başlıyoruz. 5 yılımızı hizmetle geçireceğiz. Seçim çalışmasında çalışma yürüten tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kedilerine başarılar diliyorum. Yapacağımız ilk icraat  halk toplantısı olacak “ “dedi.

HABERE YORUM KAT