1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bu yurtlar 4 yıldızlı otel standardında
Bu yurtlar 4 yıldızlı otel standardında

Bu yurtlar 4 yıldızlı otel standardında

Geçmiş yıllardan bu yana sürekli şikayetler, ve protestoların yaşandığı yurtlar, yeni konseptleriyle 4 yıldızlı otel özelliğine bürünürken, bu yeni görüntü hem öğrenciler hem de öğrenci velileri tarafından büyük memnuniyetle karşılandı.

A+A-

Diyarbakır’daki yeni konsept yurtlarda biri olan Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Mehmet Akif Ersoy Kampusu’nda kalan öğrenciler, bu tür sosyal ve geniş alanları olan yurtların, kendilerini evlerindeymiş gibi rahat hissetmelerini sağladığını ve bunun başarıyı getirdiğini dile getirdiler.

Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda görülmeyen bir devrim var. Yurtlarda çok büyük değişiklikler yapıldı. Dünyadaki örneklerine bakılıp hiçbir masraftan kaçınılmayarak, taviz verilmeden ilk kez spor ve sosyal donatı alanları olan geniş bahçeleri bulunan yeni yurtlar büyük dikkat çekiyor.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun, Mehmet Akif Ersoy Kampusu’nda yaptığı 4 yıldızlı otel standardındaki öğrenci yurdu öğrencilere sunduğu konfor ile dikkat çekiyor. Toplam 6 bloktan oluşan, modern bir sosyal tesisin de yer aldığı yurtta, 1, 2 ve 3’er kişinin kaldığı odalar bulunuyor. Ayrıca yurttaki her odada banyo, tuvalet, buzdolabı ve televizyon hizmeti var. Erkek öğrencilere tahsis edilen ve toplam 1500 kişinin kaldığı yurdun sosyal tesislerinde sinema, toplantı salonu, internet salonu, oturma salonu, kantin, kuaför, çamaşırhane gibi hizmet alanları da yer alıyor.

BÜYÜK MEMNUNİYET

Bu konseptleriyle devlet yurtlarında kalmayı tercih eden yüz binlerce öğrenci ile velisini oldukça mutlu ediyor. Daha önce bina katlarında ve pek sağlıklı olmayan şartlarda yurt hizmeti alan ve bu şartları onlarca kez şikayetler ederek, küçük çapta da olsa protestolar yaparak memnun olmadıklarını gösteren öğrenciler, ilk kez bir yurt konseptinden memnun olduklarını ifade etmeye başladılar.

“ESKİ TARZ YURTLAR CEZAEVİNDEYMİŞ GİBİ KÖTÜ HİSSETMEMİZE NEDEN
OLUYORDU”


Diyarbakır’daki yeni konsept yurtlarda biri olan Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Mehmet Akif Ersoy Yurdu’nda kalan öğrenciler, çok memnun oldukları bu tür sosyal alanları ve geniş alanları olan yurtların, kendilerini evlerindeymiş gibi rahat hissetmelerini sağladığı ve bu rahatlığın başarıyı getirdiğini dile getirdiler.

Artık sadece beton bloklardan oluşan ve bahçeleri olmayan yurtlarda kalmak istemediklerini anlatan öğrenciler, “Eski tarz yurtlar kişinin kendisini cezaevindeymiş gibi kötü hissetmemize neden oluyordu. Bu yurt için Yurt-Kur’a teşekkür ediyoruz. Yurt-Kur’un bu uygulaması biz öğrencilere büyük memnuniyet verdi. Bundan böyle bölgede yapılacak yurtlarında veya hizmet alınacak yerlerinde, bahçesi olan, sosyal alanları bulunan ayrı ayrı bloklardan oluşan, bu konsepte olması istek ve dileğimizdir” diye konuştular.

(Engin Öztürk)

HABERE YORUM KAT