1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bu yönetim sizlerin
Bu yönetim sizlerin

Bu yönetim sizlerin

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak, kendisini ziyaret eden Maden Mühendisleri Odası Diyarbakır Şube yönetimine, “Bu yönetim sizlerin, bütün meslek örgütlerimizin ve halkımızın yönetimidir. Her zaman gelebilirsiniz, görüşebilirsiniz,

A+A-

Maden Mühendisleri Odası Diyarbakır Şube Başkanı Mustafa Doğu ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak'ı ziyaret etti.

Kışanak konuklarını Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fahrettin Çağdaş ile birlikte karşıladı. Maden Mühendisleri Odası Şube Başkanı Doğu, eşbaşkanları yeni görevlerinden dolayı kutladı. Doğu, “Amed, Diyarbakır halkımız için önemli bir şehir, önemli bir bölgemizdir”, diyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Madencilik camiası olarak acı bir günümüzdeyiz, Türkiye'nin acı bir günü. Şimdiye kadar Türkiye'de böyle büyük bir kaza yaşanmamış, bunun ayrıca nedenleri vardır. Onu da yeri ve zamanı gelince bileşenlerimizle, halkımızla paylaşacağız.”

Eşbaşkan Gültan Kışanak da, “Bugün hepimiz için zor bir gün, bu kadar büyük bir facianın yaşanmış olması hepimizi derinden üzdü ve sarstı” diyerek konuşmasına şöyle devam etti: “Sizlerin şahsında yaşamını yitirenleri saygıyla anıyoruz. Umuyor ve diliyoruz ki bu son olsun, bir kez daha yaşanmasın. Doğrudan meslek anlamda sizi ilgilendiren bir alan, eminim ki daha ayrıntılı değerlendirmelerinizi, tartışmalarınızı yürüteceksiniz.”

“Katılımcılığın ötesinde yönetimi halkla, toplumla, sivil toplum örgütleriyle paylaşmayı arzuluyoruz” diyen Kışanak, “Evet halkımız bize geçici bir süre ile bir yönetim yetkisi, görev ve sorululuk verdi. Ama biz aslını unutmadan kendimizin sadece geçici süre ile görevli olan temsilcileri olduğumuzu bu 5 yıllık süreyi değerlendirmek istiyoruz. Onun için doğrudan halkın katılımını esas alan, sivil toplum örgütlerini, meslek örgütlerini esas alan bir yönetim anlayışı ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Birlikte Diyarbakır ve halkı için çalışacaklarını belirten Kışanak, 5 yılı en iyi şekilde değerlendireceklerini söyledi.

Kışanak, “Sizlerin katkılarını bekliyoruz. Bu yönetim aynı zamanda sizlerin, bütün meslek örgütlerimizin ve halkımızın yönetimidir. Her zaman kendi eviniz gibi, kendi yönetiminiz gibi, kendi sorumluluk alanınız gibi gelebilirsiniz, görüşebilirsiniz, politika oluşturma süreçlerine katılabilirsiniz. Uygulama süreçlerine, denetleme süreçlerine doğrudan etkileşimli bir şekilde katılmanızı bekliyoruz” diye konuştu.
 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT