1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bu yıl üretilen karpuzlar 50 kg'mı buluyor
Bu yıl üretilen karpuzlar 50 kg'mı buluyor

Bu yıl üretilen karpuzlar 50 kg'mı buluyor

Diyarbakır karpuzu Ramazan ayında durgunluk yaşayan esnafın yüzünü güldürmeye yetti. Her yıl tam olgunlaşma mevsimi Eylül ayını bulan Dünyaca ünlü Diyarbakır karpuzların ortalama olarak 50 kg ağırlığı bulabiliyor.

A+A-

Diyarbakır karpuzu Ramazan ayında durgunluk yaşayan esnafın yüzünü güldürmeye yetti. Her yıl tam olgunlaşma mevsimi Eylül ayını bulan Dünyaca ünlü Diyarbakır karpuzların ortalama  olarak 50 kg ağırlığı bulabiliyor.   Diyarbakır karpuzları ülkenin dört bir yanından talep görüyor.  Bu yıl tüketiciye sunulmak üzere piyasaya çıkan Diyarbakır karpuzlarının bu kadar rağbet görmesi esnafında yüzünü güldürmüş görünüyor.

Kadirli yolu üzerinde karpuz satışı yapan Remzi Süsün, bu yıl Adana yöresinde üretilen kabak aşılı karpuzlar nedeniyle buruk bir sezon geçirdiklerini ancak, Diyarbakır'dan getirdikleri karpuzlarla satışların canlandığını söyledi.Diyarbakır karpuzlarının, kilogramlarının fazla olması nedeniyle tüketicilerden yoğun ilgi gördüğünü anlatan Süsün, ''Talep üzerine 50 kiloluk karpuz getirdik. Bu karpuzları vatandaşlar genellikle hediyelik alıyor. Kötü bir sezon geçirdik ancak, şuan satışlarımız iyi gidiyor'' dedi.Süsün, 50 kilogramlık karpuzu 100, 30-35 kilogramlıkları ise 60 YTL'den sattıklarını söyledi.