1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Bu taraftarın alnından öpülür'
'Bu taraftarın alnından öpülür'

'Bu taraftarın alnından öpülür'

DİYARİNSESİ.ORG Diyarbakırspor'un bu akşam kendi evinde oynadığı Yeşil Bursa maçında Azrailler Grubu resmen can siperane önlem aldılar.

A+A-

Hafta başından bu yana sağ duyu çağrıları yapılan karşılaşma öncesi bazı provakatif olayların çıkabileceği endişesiyle Azrailler Grubu önde gelenleri tribünlerin ön tarafını baştan başa kuşatarak olası çıkması muhtemel büyük olayların önüne geçtiler.

OLAY ÇIKMAMASI İÇİN CANLARINI ORTAYA KOYDULAR

Yeşil-Kırmızılı ekibin 0-0 berabere kaldığı karşılaşma sonrası konuşan Azrailler Grubu Başkanı Ramazan Tugay, bu taraftarın elindende, alnından da öpülür diyerek şunları ifade etti: "Bakın saa 23 olmuş halen stadı terketmedik. Tüm derdimiz rakip takımın hiç bir olaya maruz kalmadan buradan çekip gitmesi içindir. Şu anda maç sonrası bu kez stad çevresini kuşattık çıkabilecek olayların önüne geçmeye çalışıyoruz.

Geçmişin hesabını getirip bu karşılaşmaya sokma düşüncesi, maçla ilgisi olmayıp olay çıkarmak isteyenlere karşı gerek maç öncesi, gerek maç sırasında canımızı resmen dişimize taktik, anamızdan emdiğimiz süt burnumuzdan geldi diyebilirsiniz. Bizim derdimiz takımımız zarar görmesin, bizim derdimiz olay çıkmasın. Burada yanımızda olup maçtan öte önlem alan bu arkadaşlarıma hepsine yürekten teşekkür ediyorum. Bu taraftar emniyetinde görevini yaptı, yönetiminde görevini yaptı, kolluk güçlerininde görevini yaptı. Bu taraftarın alnı da, eli de öpülür. Ben şunu iddia ediyorum bu kulüp artık kurtulmuştur. Bugün eğer biz bu önlemleri almasaydık emin olun büyük olaylar hatta facia yaşanabilirdi. Arkadaşlarımız canlarını dişlerine taktılar. Hiç kimse bunların farkında dahi olmadan biz alttan olay çıkacak tüm kişilere anında müdahale ettik. bazı arkadaşlarımızın eline koca demir saplanmasına rağmen halen olay çıkmaması için mücade etti. Ben Azrailler Grubu Başkanı olarak en küçüğünden, en büyüğüne hepsinin elini öpüyorum. Hepsine helal olsun.. "

10713982_781333791905382_3554118951455450231_o.jpg

HABERE YORUM KAT